מה קורה עם הערוצים החדשים של עידן+?

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
gilad2211
תותח על
תותח על
Been thanked: 6 פעמים

מה קורה עם הערוצים החדשים של עידן+?

שליחה על ידי gilad2211 »

כרגע לא נקלט לי בת"א...

אני מתכוון לערוץ 20,24 וכל אלה.

מישהו יכול לעדכן בבקשה מה עם זה?

תודה.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: מה קורה עם הערוצים החדשים של עידן+?

שליחה על ידי Sys_Admin »

אין שום ערוצים חדשים של עידן +. מה שכן יש, זה שידורי ניסיון שמתקיימים כרגע, גם באזור הגוש דן. וכמו שכבר כתבתי מספר פעמים כאן לפני זה, מדובר על שידור שלצורך הקליטה הרציפה שלו נדרשת אנטנה מתאימה, בגלל שמדובר על זה שמופעלים לסרוגים מספר משדרים בהספקים שונים, שהעצומה שלהן נמוכה משידור סדיר. מבחינת הערוצים המשודרים במסגרת הניסוי, בהדרגה מחליפים את הערוצים השונים השקופית בדיקה. למשל כבר ירדו ערוצים, 9 , 11 , 30 ונשארו בשלב זה 20 , 24 וערוץ ניסוי HD .
גם מתחילת הניסוי הוסבר שמדובר על שידור זמני שמתקיים בפרקי זמן שונים כבר יותר מחמש שנים ונועד לצורך בדיקת ציוד שידור.
amirams
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי amirams »

לא מדוייק.

שידורי הניסיון נמשכו 3 חודשים והסתיימו ב-31 במאי. מ-1 ביוני המדובר בשידורים קבועים, ומאותו יום הורדו גם ערוץ כאן 11 וגם ערוץ Hala (נוסף על ערוץ 9 שכבר הורד מוקדם יותר).

דיברתי עם מישהי בכירה בעידן פלוס והיא אמרה לי במפורש (השיחה מוקלטת) שלעידן פלוס אין שום סיבה שלא להעביר את הערוצים, משום שהממשלה מממנת את השידורים למשך שנה וחצי. לדבריה, התאגיד ביקש במפורש להפסיק את שידורי HD.

פניתי לתאגיד ואני עדיין ממתין לתשובה.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

מן הסתם שאותה "מישהי בכירה בעידן פלוס" שדיברת איתה, היא עוד מוקדנית שעונה לטלפונים של ציבור המתקשרים למידע על עידן פלוס. ודרך הגב המוקדנים האלה הם בכלל ממוקד תקשוב חיצוני שלא שייך אפילו לעידן, אלה שמשמש כמוקד טלפוני בשביל מספר חברות שונות במקביל. וכמובן שהיא יודעת על מצב של הניסוי שמתקיים בחברה מסוימת אפילו פחות ממה שהמוקדן של בזק למשל יודע על הניסויים ההנדסיים שמתקיימים בחברת בזק. וגם מוקדן בבזק, אם תשאל אותו למשל על מצב הפריסת תשתית של סיבים אופטיים של בזק עד בית הלקוח, יענה לך שבתקופה הקרובה. :lol:

ובקשר לעידן פלוס. כמובן שהניסוי עדיין נמשך. המשדרים שמשמשים בהם לצורך הניסוי המדובר כרגע חלקם פועלים בהספק נמוך, חלקם מכובים כלל וחלקם משדרים אות נושא שלא מסונכרן SFN , שמשמש כסוג של הפרעה יזומה למשדרים אחרים, דבר שנותן אפשרות לבחון מספר מצבים של כיסוי בעייתי. זו גם הסיבה ש"פתאום" בשבועות האחרונים יש כאלה באזורים מסוימים שהפסיקו לקלוט כלל את הניסוי ללא אנטנה מתאימה, בו בזמן שבאזורים שבהם לפני זה קליטה הייתה יותר חלשה, נדהמו שכרגע היא השתפרה. כמו שכבר הסברתי כאן מספר פעמים מדובר על ניסוי טכנולוגי הנדסי שלא נועד כלל לציבור הרחב, אלה שלצורך בדיקתן של מערכות שידור ותמסורת שונות. ובגלל זה אין שום טעם לצופה הפשוט להתרגש מזה שהתוכן של החבילה משתנה, שהשידור נפסק לפתע או שהוא נקלט באזור שלו בצורה יותר חזקה. בגלל שמראש ומדובר על שידור זמני, שלא בודק אפילו את התוכן המשודר, אלה את ההיבטים ונקודות טכניות שבו.

וזה שפנית לתאגיד ואתה עדיין ממתין לתשובה, זו יוזמה מבורכת. יישר כח. :D
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

ומעיין המידע הזה . שיש לך? אתה עובד בבזק? המשדרים הם של בזק הרי
או שאתה נציג עידן + . אפשר לחשוב שבונים איזה אימפריה של משדרים . שצריך שדורי ניסיון
מאחורי הקלעים. יש מאבק בין הוט/יס . לביין עידן + לא לשדר כלום. כי כול ערוץ שנוסף בעידן + מוריד לקוחות לחברה זה הכול

ולא שידורי ניסיון שלא ניגמרים . אתה כותב סתם שטיות . מראה ידע יעייני .
הכול עניין של כסף . מתחיל בכסף וניגמר בכסף
gilad2211
תותח על
תותח על
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי gilad2211 »

ורק כדי לחדד את העניין,

אני קלטתי את הערוצים שציינתי. פתאום לא היתה קליטה ועכשיו אני קולט שם שיקופית כזו עם הצפצוף הארוך הזה.

מוזר.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי קרמר כתב:ומעיין המידע הזה . שיש לך? אתה עובד בבזק? המשדרים הם של בזק הרי
או שאתה נציג עידן + . אפשר לחשוב שבונים איזה אימפריה של משדרים . שצריך שדורי ניסיון
מאחורי הקלעים. יש מאבק בין הוט/יס . לביין עידן + לא לשדר כלום. כי כול ערוץ שנוסף בעידן + מוריד לקוחות לחברה זה הכול

בינתיים הראית לכולם שמי שכותב סתם שטויות בצורה קבועה ועקבית במשך שנים מבלי להבין כלום זה אתה. ואתה גם מתמיד בזה. :D
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Sys_Admin כתב:
הטכנאי קרמר כתב:ומעיין המידע הזה . שיש לך? אתה עובד בבזק? המשדרים הם של בזק הרי

בינתיים הראית לכולם שמי שכותב סתם שטויות בצורה קבועה ועקבית במשך שנים מבלי להבין כלום זה אתה. ואתה גם מתמיד בזה. :D

תגובה שלך. זה סתם קשקשת ברשת . את עידן+ הראשון בנו תוך תקופה קצרה . ומיד התחיל לעבוד ללא ניסיון. וללא הפסקות בשידור . אלה מאז הוסיפו עוד משדרים קטנים בכול מינ י מקומות. וכאן הT2 3 חודשים ניסיון. פיתאום נעלמו ערוצים . הכול זה לחץ מהוט*/יס. אים לציבור יהיו כ15 ערוצים חינם מהמובילים. במיוחד ערוץ 9 הרוסי . אז לפחות 30% המקוחות יעזבו.

ליפני שנים אני התקנתי לערוץ 9 הרוסי כאשר שידר מת"א . צלחת ליקלוט לוויין מסוים. שאלתי את האחראי למה אתם לא משדרים בלוויין. אז לא הייה עידן+ הרי אתם חיים מפירסומות . ענה לי ,הלוואי שהיו נותנים לנו רשות לשדר . בלוויין פתוח . הכול זה כסף. ושמור לי ואשמור לך . כחה זה בחיים . ולא איזה קשקשת, בביתי כבר חודש הT2 לא ניקלט . אז כמה זמן הוא יהייה מכובה ?

כאשר התחילו שידורי הTV בשנת 68 איגוד הקלנוע רץ לאמריקה . לא לימכור זכויות הקרנה לTV . אחרת נעשה שביתה . אז בימיי רביע הי מקרינים סרטים צרפתיים. אוסטרלים זוכר? הכול מדובר בכסף ופרנסה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

וכמובן אתה ממשיך להוכיח ולהציג את החוסר ידע שלך, אפילו בדברים הכי פשוטים.
את השידורי הניסיון של DVB-T בזק החלו עוד ב 2002 , שעוד לא היה מושג כזה עידן + , ורק ב 2009 השידור הפך לסדיר ודרך הגב, הציוד שהשתמשו בו לניסיון עד 2009 לא נוצל על ידי בזק לצורך שימושים של עידן + .
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

נכון צודק . אבל מרגע שהתחיל השידור . הוא נימשך ברצף . עד אז הייה ניסיונות

כאן בT2 התחיל טוב . וניפסק . וגם נעלמו ערוצים . משדרים תמונת בר גנרטור . כי מלחמות היהודים . מונעים שיעלה השידור בT2
כי זה יגרום לעזיבת לקוחות . ולראייה . ערוץ כאן11 התחיל מעולה ואין הפסקות בשידור . והוא בהרצה
אתה מחרבש דברים . שיש לך מעט ידע בהם. ומי שלא מבין עניין. חושב שאתה צודק
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

דיברתי כרגע עם חבר . למה נעלמו הערוצים . שהוא קרוב למערך המשדרים

הוא ענה פשוט מאוד . הערוצים החדשים לא רוצים לשלם לבזק עבור שימוש במשדרים . כי יש להם מספיק לקוחות בכבלים

במיוחד ערוץ 9 . לכן הוא ירד מיד . הוא אמר צריך לחכות עד 1/11 שאז ערוץ 2 יפוצל . ויוסיפו עוד ערוצים. אז ניראה מה יקרה

המתנה עוד 4 חודשים . ליפני זה רק נס יעלה עוד ערוצים
amirams
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי amirams »

Sys_Admin כתב:מן הסתם שאותה "מישהי בכירה בעידן פלוס" שדיברת איתה, היא עוד מוקדנית שעונה לטלפונים של ציבור המתקשרים למידע על עידן פלוס. ודרך הגב המוקדנים האלה הם בכלל ממוקד תקשוב חיצוני שלא שייך אפילו לעידן, אלה שמשמש כמוקד טלפוני בשביל מספר חברות שונות במקביל. וכמובן שהיא יודעת על מצב של הניסוי שמתקיים בחברה מסוימת אפילו פחות ממה שהמוקדן של בזק למשל יודע על הניסויים ההנדסיים שמתקיימים בחברת בזק. וגם מוקדן בבזק, אם תשאל אותו למשל על מצב הפריסת תשתית של סיבים אופטיים של בזק עד בית הלקוח, יענה לך שבתקופה הקרובה. :lol:

ובקשר לעידן פלוס. כמובן שהניסוי עדיין נמשך. המשדרים שמשמשים בהם לצורך הניסוי המדובר כרגע חלקם פועלים בהספק נמוך, חלקם מכובים כלל וחלקם משדרים אות נושא שלא מסונכרן SFN , שמשמש כסוג של הפרעה יזומה למשדרים אחרים, דבר שנותן אפשרות לבחון מספר מצבים של כיסוי בעייתי. זו גם הסיבה ש"פתאום" בשבועות האחרונים יש כאלה באזורים מסוימים שהפסיקו לקלוט כלל את הניסוי ללא אנטנה מתאימה, בו בזמן שבאזורים שבהם לפני זה קליטה הייתה יותר חלשה, נדהמו שכרגע היא השתפרה. כמו שכבר הסברתי כאן מספר פעמים מדובר על ניסוי טכנולוגי הנדסי שלא נועד כלל לציבור הרחב, אלה שלצורך בדיקתן של מערכות שידור ותמסורת שונות. ובגלל זה אין שום טעם לצופה הפשוט להתרגש מזה שהתוכן של החבילה משתנה, שהשידור נפסק לפתע או שהוא נקלט באזור שלו בצורה יותר חזקה. בגלל שמראש ומדובר על שידור זמני, שלא בודק אפילו את התוכן המשודר, אלה את ההיבטים ונקודות טכניות שבו.

וזה שפנית לתאגיד ואתה עדיין ממתין לתשובה, זו יוזמה מבורכת. יישר כח. :D
צר לי, אתה טועה.

מי שענתה לי מעידן פלוס איננה מוקדנית וגם לא מישהי ממוקד חיצוני. את השיחות הקודמות עם המוקדניות לא פירטתי כאן. מי שהתקשרה אלי בעקבות פנייה לרשות השנייה (לא לעידן פלוס) היא בכירה מהרשות השנייה, הגוף המפעיל את עידן פלוס. היא אמרה במפורש שעל פי החלטת הממשלה שידורי הניסיון ארכו שלושה חודשים ואכן הסתיימו ב-1 ביוני וכרגע השידורים הם במתכונת קבע. היא גם אמרה במפורש שהם קיבלו תקציב מהמדינה להפעיל את המרבב השני במשך שנה וחצי לאחר, שהם מעוניינים מאוד לשדר גם את ערוץ 11 (ואת שני הערוצים האחרים שבוטלו - אבל זה פחות חשוב לי אישית), ושההנחייה להפסיק את שידורי ערוץ 11 היתה חד-משמעית של תאגיד השידור הישראלי. השיחה איתה מוקלטת, ואני מאמין לה משום שהיא מודעת למה שמתרחש ולא מבססת את דבריה על השערות.

אין לזה שום קשר לבעיות הטכניות, אם הן קיימות, בשידורי המרבב השני. גם במקום בו אני מתגורר היתה הפסקה בשידורי מרבב זה במשך כשבועיים במהלך הניסיון. גם אם הבעיות טרם נפתרו ולא כל אדם במדינה יכול לקלוט את השידורים, המתכונת שלהם כרגע היא כבר מתכונת קבע, לפחות בשנה וחצי הקרובות. גם שידורי המרבב הראשון לא נקלטים אצל כל אדם במדינה.

התשובה שקיבלתי בכתב מן הממונה על קבילות הציבור בתאגיד השידור הישראלי היא "הנושא קשור לכמה גורמים כאן בארגון , לכן נא סבלנותך לתשובה - בין אם ממני ישירות או מהגורם המקצועי האחראי". שלשום היא התקשרה איתי טלפונית, התנצלה שוב, אמרה שהם מודעים לנושא אבל האחראי עליו לא היה בעבודה כמה ימים, והיא תחזור אלי בתחילת שבוע הבא.

בינתיים ערוץ 11 HD, שהוסר לחלוטין מהמרבב, חזר אתמול לשדר מסך של עידן פלוס וציפצוף, אולי בדרך להחזרת השידור. מקווה.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

התאגיד צריך לשלם לבזק על השידור . אז הוא מסתפק בשידור רגיל בSD גם כך הציבור שצופה באמצעות עידן + קנה ממיר רגיל . כך שבשביל ערוץ 1 בHD אף צופה לא יחליף את הממיר . אז זה ברכב לבטלה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

amirams כתב:
שלשום היא התקשרה איתי טלפונית, התנצלה שוב, אמרה שהם מודעים לנושא אבל האחראי עליו לא היה בעבודה כמה ימים, והיא תחזור אלי בתחילת שבוע הבא.
בינתיים ערוץ 11 HD, שהוסר לחלוטין מהמרבב, חזר אתמול לשדר מסך של עידן פלוס וציפצוף, אולי בדרך להחזרת השידור. מקווה.
כך השארת אותנו בשיא המתח ? מבלי שנדע מה הודיעו לך הבכירים של עידן פלוס. כי מאז עברו כבר הרבה שבועות, אפילו הרבה יותר מחודש, כך שכנראה שהאחראי לנושא שהם מודעים עליו בטח כבר חזר לעבודה. :D
דרך הגב שאתה מדבר עם אותה הבכירה מעידן פלוס, תשאל אותה את ההגדרת התפקיד שלה בארגון, כך שבהזדמנות הראשונה שאני מדבר שם עם החבר'ה שם אני אשאל אותם על מי מדובר.

בינתיים, כפי שכבר אפשר היה לשים לב, גם ערוץ 11 HD , שהוסר לחלוטין מהמרבב, לא חזר לשדר עליו ויש ב PID שהוא היה רק שקופית של מחולל אותות. גם השלב הבא של הניסוי, שהוא שילוב של EPG לערוצים 20 ו 24 בינתיים הוקפא.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

אז מה אתה אומר ....אין סיכוי שיהיה לנו החל מנובמבר שידורים בעידן + ב - T2 ?
לא ישדרו את ארבעת הערוצים החדשים ב HD ? - קשת , רשת , 10 ו- 11
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

אני רק יכול לצטט בחור אחד שיודע על מה מדובר ואפילו ביקר פעם או פעמיים במשרד התשקורת ואמר ש: "לא יהיה כלום כי אין כלום ולא היה כלום" . ואני יכול להגיד, שבזה אני מאמין לו. :D

אבל, יש לנו כאן בשרשור זה ממש גורם שמקבל דיווחים ישירות מהבכירים של עידן פלוס ובגלל זה אני עוד ממתין לעדכונים שהיו אמורים למסור לו. ;)
רמי.א
תותח על
תותח על

שליחה על ידי רמי.א »

אמרו לי שעידן פלוס ישדר בהמשך באיכות 4K

אבל זה יהיה אולי בעוד 20 שנה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

רמי.א כתב:אמרו לי שעידן פלוס ישדר בהמשך באיכות 4K

אבל זה יהיה אולי בעוד 20 שנה
לפי הסגנון של אלה שאמרו לך והתוכן של מה שהם אמרו,... אז כנראה שבאמת דיברת עם אותם החבר'ה שכתבו את העתידות של בזוקה ג'ו, בשביל העטיפות מסטיקים של ליבר. בזמנו הם התפרסמו עם הנבואה שהגשימה את עצמה: "עד גיל 21 תגיע לירח". :D
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
רמי.א
תותח על
תותח על

שליחה על ידי רמי.א »

אני מבקש שתפסיק להעליב אותי
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

רמי.א כתב:אני מבקש שתפסיק להעליב אותי
מה שכתבתי מקודם יכול להעליב רק את אלה שנתנו לך תשובות לא סבירות בעליל בצורה קיצונית על זה שעידן פלוס ישדר בהמשך באיכות 4K ( תשובות על זה שפלטפורמה שעד כה במשך שנים לא מסוגלת אפילו לשדר באיכות SD תקני, שהיא תעבור ל 4K :D ). התשובות האלה מתאימות במקרה הטוב רק לעתידות של מסטיק בזוקה. ואם היית אמור להיעלב ממשהו, אז זה מתשובות שלהם שמזלזלות בהיגיון ובתבונה של מי שמקשיב להם.
נעול