עידן T2

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

עידן T2

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

חזר לעבוד התדר החדש של עידן + T2 בחיפה . CH32 . רק ערוץ 24 ו20 רואים . הייתר ירד מיזמן
רמי.א
תותח על
תותח על

Re: עידן T2

שליחה על ידי רמי.א »

מה זה היתר?
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

הייתא = ערוץ 1 HD . ערוץ 9 הרוסי . אולי הייה עוד משהוא . נעלם
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על
Has thanked: 22 פעמים
Been thanked: 4 פעמים

שליחה על ידי moshe2go »

DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

"אם אין קוטג' תאכלו מילקי" – אמרה המלכה טרם הואצה הגיליוטינה בקצב 9.8 מטר לשניה בריבועעעעעעעעע
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

איך העוצמה ? האם זה עדיין חלש בהשוואה לתדרים הישנים ?
מישהו קולט את התדר החדש גם במרכז ?
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

העוצמה מעולה . עם אנטנה מקל המצורפת לממיר . אני קולט עם סטרימר K3 . ב2 חדרים. העוצמה 100% בשני הפסים . ליפני חודשים זה גימדם התדר החדש . איכות תמונה מעולה גם בSD
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

היום בבוקר הדלקתי T2 לא פועל בחיפה. למה? פיתרונות לאלוהים
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי קרמר כתב:היום בבוקר הדלקתי T2 לא פועל בחיפה. למה? פיתרונות לאלוהים
מדהים, עד עכשיו אחרי כל ההסברים במשך חודשים על גבי חודשים ועוד לא להבין, שמדובר על שידור ניסיון שבמסגרתו בודקים ציוד ולא מנסים או מתחייבים לספק שירות כלשהוא לקהל הרחב. ודרך הגב בצפון, כמו גם במרכז, גם היום, כמו כבר כמה חודשים ברציפות, השידור המדובר נקלט בצורה תקינה, כמובן למי שיש לו אנטנה מתאימה לזה. למי שאין, כל כמה זמן, הוא יכול להיות מופתע מחדש, שפעם הקליטה היא 100% אפילו עם אנטנה מגנטית קצרה צמודה לטלוויזיה ובבוקר למחרת להיות מופתע עוד הפעם, מזה שאפילו אין זכר לשידור המדובר, גם, אם הוא יטייל בכל החדר עם האנטנה המגנטית שלו ביד ויחפש את השידור האבוד. :lol:
מצורפת, גם תמונה של קליטת שידור המדובר מהיום, באזור הצפון, ועוד לפני הבקשות להוכיח את המובן מעליו. והפעם, התמונה, אפילו לא מצב''ד, אלה מטלוויזיה SONY ביתית, 4K פשוטה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שנה טובה . על תמונה מילפני מס' חודשים

אתה חוכמולוג . אתה קולט ממשדר בגיבעת המורה . או צפת . אני קולט ממשדר בראדר . (אוניברסיטה ) בחיפה . אולי כיבו את המשדר בחיפה . ואצלך לא . מה יותר פשוט ההסבר מיזה
ביי וגמר חתימה טובה
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כמובן שהתמונה היא לא מלפני מס' חודשים, אלה שצולמה כמה דקות לפני שצירפתי אותה אתמול. עוד הפעם יש לך רק דמיונות ריקים מתוכן. אני אצרף גם תמונה עם חותמת תאריך מהצב''ד, למרות שגם כך מובן, שהשידורי ניסיון נמשכים בצפון ושאת הנתונים טכניים שבפלט מצב''ד לא יתנו לך שום דבר. גם בכל האתרים לבדיקת קליטה שבהן מותקנות אנטנות קליטה מתאימות שמכוונות למשדרים של מתקני בזק על הר הכרמל ובתפן, במקומות קליטה כמו קריות, כרמל חיפה, נהרייה וכו', הקליטה היא תקינה ואת התמונה שצירפתי גם אתמול, היא מהאנטנה כיוונית שמכוונת למתקן בזק שבהר הכרמל.
כך, שגם אחרי כל ההסברים, עדיין אתה ממשיך לא להבין ולהמציא קשקושים מופרכים.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

המיקלדת סובלת הכול . רק אתה יודע . אתה קלטה מהכרמל ? כמו שאני קלטטתי מאוסטרליה . את רוצה צילום מהמירפסת שלי . ליראות את התורן של ערוץ CH46 ז"ל . שהמבית שלי רואים את משדר .

תמשיך לקשקש אימרות לא לעניין . כמו ילד קטן . מציג תמונות . של קליטה . כניראה שיש מאבקי כוח בבזק על כסף . נישאר רק ערוץ 20-24 . ולא בHD אז לא לא רציני העניין
שנה טובה לך
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

אם אחרי הכל, עוד לא הבנת שאת השידור ניסיון המדובר ניתן לקלוט בצורה רציפה, רק, אם יש לך אנטנה מתאימה ומכוונת במדויק למשדר המתאים ואתה רק ממשיך להמציא תירוצים מופרכים, אז זה כבר אבוד לך.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

בשביל ערוץ 24 ו20 לא שווה להתקין אנטנה על הגג . שיש לי במחסן המון . מתקופת האנלוג . שזה גם מתרים לדגיטל

תמיד עדיף אנטנה על הגג מאשר פנימית . יתחילו שידורי הHD לערוצים המובילים . נתקין כרגע לא . נחכה ליום א אולי נרים טלפון לראדר . ששם ביקורת הערוצים. אולי עברו למרכז

תודה על המידע
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Sys_Admin כתב:אם אחרי הכל, עוד לא הבנת שאת השידור ניסיון המדובר ניתן לקלוט בצורה רציפה, רק, אם יש לך אנטנה מתאימה ומכוונת במדויק למשדר המתאים ואתה רק ממשיך להמציא תירוצים מופרכים, אז זה כבר אבוד לך.

בתור טכנאי פשוט . לא כמוך ידען מעולה איך זה . שראיתי 4 ימים ברצף מעולה . וליפני חודשיים גם מעולה . והעוצמה ירדה פלאים לאפס . ואתה קולט אי שם בצפון . אולי תסביר . בזק משחק עם העוצמה ?

שתי שאלות לסיכום
1. האים אחרי כול הניסיון שיגמר . תחזור העוצמה שקלטתי לפני 3 ימים . או תישאר כימעט אפס . שצריך אנטנה מדוייקת ?
2. אם אתה קלוט מהכרמל אי שם בגליל עוצמה סבירה זה לפחות 60DB עם אנטנה
אני גר 7 ק"מ מהמשדר קשר עיין . צריך ליקלוט לפחות 35 DB או יותר עם אנטנה מקל פחות מחציא . כי אני קרוב . אז למה הקליטה היא אפס
הייה צריך להיות איזה סיגנל עם כמה DB ולא אפס
3. ולמה העוצמות לא שוות בין T לT2 UVHU FI KHPBH FNV HNHO

תסביר את זה במונחים טכניים ולא בהעלבות
zeev
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי zeev »

שלום קרמר
ברשותי מסך T.V ובו מקלט W.I מובנה ואני קולט בו את הערוצים הקרקעיים של ישראל השאלה אם ניתן לקלוט את התדרים החדשים של רשת וקשת.??
תודה מראש

זאב, מעומר
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי קרמר כתב:
Sys_Admin כתב:אם אחרי הכל, עוד לא הבנת שאת השידור ניסיון המדובר ניתן לקלוט בצורה רציפה, רק, אם יש לך אנטנה מתאימה ומכוונת במדויק למשדר המתאים ואתה רק ממשיך להמציא תירוצים מופרכים, אז זה כבר אבוד לך.

בתור טכנאי פשוט . לא כמוך ידען מעולה איך זה . שראיתי 4 ימים ברצף מעולה . וליפני חודשיים גם מעולה . והעוצמה ירדה פלאים לאפס . ואתה קולט אי שם בצפון . אולי תסביר . בזק משחק עם העוצמה ?

שתי שאלות לסיכום
1. האים אחרי כול הניסיון שיגמר . תחזור העוצמה שקלטתי לפני 3 ימים . או תישאר כימעט אפס . שצריך אנטנה מדוייקת ?
2. אם אתה קלוט מהכרמל אי שם בגליל עוצמה סבירה זה לפחות 60DB עם אנטנה
אני גר 7 ק"מ מהמשדר קשר עיין . צריך ליקלוט לפחות 35 DB או יותר עם אנטנה מקל פחות מחציא . כי אני קרוב . אז למה הקליטה היא אפס
הייה צריך להיות איזה סיגנל עם כמה DB ולא אפס
3. ולמה העוצמות לא שוות בין T לT2 UVHU FI KHPBH FNV HNHO

תסביר את זה במונחים טכניים ולא בהעלבות
אנסה לתת כמה מההסברים.
בזק לא רק "משחק עם העוצמה", אלה גם אם אלומות שידור של האנטנות ועם עוד דברים אחרים שמתבטאים בזה, שבאותה העוצמת של אות שנקלט בנקודה מסוימת, כן קולטים או לא קולטים את הערוצים. היא יכולה לשחק גם עם זה, שבעוצמה מסוימת נקלטים רק חלק מהערוצים והאחרים, רק עם אנטנה כיוונית. לדוגמה, חלק מהאנשים יכולים להרגיש שתחנות הרדיו נקלטות מצוין וערוצי טלוויזיה לא נקלטות כלל, למרות ששניהם משודרים כאילו באותו התדר של שידורי נסיון.
1. בשלב זה, לא ניתן לדעת או לתכנן מה יהיה אחרי סיום של שידורי ניסיון. יכול להיות, שניתן יהיה לקלוט גם עם אנטנה קטנה בתוך הבית (כמו שקורה באירופה למשל), יכול להיות שבכלל לא יהיה שידור סדיר, כמו שקרה אחרי השנים של ניסוי DAB , שפשוט כיבו אותו ויכול להיות גם כל מצב באמצע ( שידור בהספק נמוך שממשיך מנקודה שבו הסתיים הניסיון ), בגלל שבשלב זה בודקים גם את ההפרעות מהמערכת שבניסוי למערכות אחרות, גם אזרחיות וגם בטחונות. גם יכול להיות שיהיה מצב, שמי שיהיה קרוב מספיק למתקן השידור יקלוט עם אנטנה פנימית, מי שיהיה רחוק יותר יצטרך אנטנה חיצונית כלשהיא ומי שגר במרחק יותר גדול יקלוט רק עם אנטנה כיוונית ביותר ויהיו גם מקומות בודדים ( למשל בין ההרים ) שלא ניתן יהיה לקלוט בהם כלל.
2. מאחד התמונות שצירפתי מקודם, ניתן לראות, שאני קולט את השידור בגליל, מהמתקן שעל הר הכרמל עם עוצמה של 73dBmV ועם יחס אות לרעש של כ 48dB . אצלך הקליטה היא אפס יכולה להיות מכמה סיבות רבות. דבר ראשון, אני קולט עם אנטנה כיוונית עם הגבר גבוהה, שמותקנת על התורן, ושיש בין האנטנות קשר עין מלא. דבר שני אלומת שידור של אנטנה שעל הר כרמל מכוונת לכיוון שלי. אצלי, ללא אנטנה כיוונית שעל התורן השידור לא יכול להיקלט בכל השלבים של הניסוי בצורה זהה, בכל שינוי במשדרים, כבר הקליטה נאלמת גם אלומת שידור של אנטנה על הר הכרמל מכוונת בדרך כלל לקריות, עכו, נהרייה והגליל ולא לחיפה עצמה. מצד שני, אלומת שידור של מתקן בתפן מכוונת לחיפה וגם לקריות, עכו ונהרייה.
אצלך, אם הייתה מותקנת על התורן אנטנה כיוונית, שמכוונת לכיוון של אנטנת שידור מתאימה, היית קולט בצורה קבוע גם. עם אנטנה כיוונית, אני קולט גם את שידורי ניסיון שמשודרים מאיתנים וגם את השידורים DVB-T2 של ירדן, כמובן בכל מקרה שאנטנה קליטה אצלי על התורן מכוונת בדיוק למה שאני רוצה לקלוט.
3. השאלה לא מובנת, אבל, אם השאלה הייתה, למה העוצמות שידור לא שוות בין השידורים של DVB-T ו DVB-T2, אז התשובות, הן רבות, מהתשובה ששידור DVB-T כרגע, הוא שידור סדיר ושידור DVB-T2 הוא ניסיון בלבד, בגלל שבמקרים מסוימים, שידור DVB-T שנקלט בעוצמה מסוימת, באותה העוצמה שידור DVB-T2 לא ייקלט, בגלל שימוש באפנונים מורכבים יותר לצורך השגת רוחב פס גדול יותר באותו התחום הספקטרלי של כ 8MHZ , כמו שאנו רואים בתוך השידור ניסיון עצמו קיימים שני תתי שידור, שאחד מהם ( עם התחנות רדיו ) ניתן לקלוט בעוצמה נמוכה שבה התת שידור השני עוד לא נקלט.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

הבנתי בערך . ימים יגידו מה יהייה העתיד . אני טוען שהקליטה תהייה כמו T1 . לפי דעתי המשדר בראדר משדר 360 מעלות . גם דרומה . לא רק לצפון . בטח ביום ב יחזור השידור . אני מחר יתקשר לראדר לישאול את בזק מה קורה . יש לי את הטל' שלהם . אם לא שינו בנתיים
גם כאשר היו השידורים של הרב עובדיה מאייתנים הייתי מיתקשר כאשר העוצמה הייתה חלשה
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

zeev כתב:שלום קרמר
ברשותי מסך T.V ובו מקלט W.I מובנה ואני קולט בו את הערוצים הקרקעיים של ישראל השאלה אם ניתן לקלוט את התדרים החדשים של רשת וקשת.??
תודה מראש

זאב, מעומר
אם הטיונר הוא T2 אז כן. כמובן רצוי אנטנה חיצונית מכוונת
שלח תגובה