ערוץ 2 HD (קשת)

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Re: ערוץ 2 HD (קשת)

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

גלובל אתה בחור תמים . אתה לא מכיר את בתי המישפט . וצורת השיפוט

אני עברתי הרבה בבתי המישפט . שם הכול מישחקי מילים . הסוגיה היא האפליה . מעבר לזה לא מעניין כלום
האפליה היא למה המדינה לא נותנת HD . לאזרחים המחוברים לעידן + . וזה לא שייך פרטנר . מה ניתן טכנית לעשות
בית מישפט ידון רק על עניין ההפליה . כמובן שמאחורי זה עומד עניין של $$$ .

ליפני חודש זכיתי בתביע נגד ועד בית . על תיקון אינטרקום שפועל על רשת בזק . בהתחלה סוכם 1000 ש"ח . תיקניתי ואז היתברר שהחייגנים לא פועלים . אב הבית אמר תקן הכול . ישלמו לך. הגשתי חשבונית על בסכום 3500 ש"ח . יושב רואש הועד . טען שלא נתן אישור ל3500 ש"ח . פניתי להוצאה לפועל . בסוף הועד שילם 4500 ש"ח כולל הוצאות . לקח שנה וחציא עד פסק דין
ניראה מה יהייה פסק הדין כאן . בהצלחה להם .בהפליה

על אף שהייה הסכם רק על 1000 ש"ח . בית מישפט פסק לשלם 4500 כולל הוצאות מישפט . הכול מישחקי מילים . ותקדימים מהעליון
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

כן , הסיפור הזה ממש דומה לנושא שעומד לפתח בית המשפט עכשיו ... :unsure:
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גלובל . אם השופטים יפסקו. תעבירו את הערוצים גם באינטרנט . סלקום לא היו פונים לבג"ץ . כי עורכי בדין מבינים בהגשות תביעות
אם הדיון יהייה על אפליה . כאן אף עורך דין לא יודע מה תהייה ההחלטה
כמו פסק הדין בקשר למס דירה שלישית .
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גלובל כתב:כן , הסיפור הזה ממש דומה לנושא שעומד לפתח בית המשפט עכשיו ... :unsure:
זה לא דומה . אבל צריך לדעת איך להגיש תביעה . אין לך מה להגיב אז אתה תוקף . שזה לא דומה . לא טענתי שזה דומה .
טענתי שזה עניין של אפליה זה הכול . צדק חברתי
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

כן צדק חברתי ....חברה מסחרית פרטית ( לא ממשלתית ) שמוכרת שירות טלויזיה בתשלום
מתלוננת ששירות ציבורי ממשלתי חינמי לא עבר ל HD ולכן היא החברה הפרטית שרוצה לעשות רווח וכסף
דורשת מהממשלה לממן מעבר ל- HD ע"ח משלם המיסים רק כדי שהיא החברה הפרטית תמשיך לעשות כסף ...

אם היתה פה תביעה אזרחית ציבורית יצוגית של אזרחים שדורשים HD ברשת עידן פלוס זה משהו אחר
אבל ברגע שחברה פרטית מגיעה ממקום של עשיית כסף וחסכון בהוצאות שלה ...אז שתלך לחפש !
m8m8
תותח על
תותח על
Been thanked: 4 פעמים

שליחה על ידי m8m8 »

יש שידורי ניסיון 16K

https://www.youtube.com/watch?v=zzAabT7I0d0
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גלובל כתב:כן צדק חברתי ....חברה מסחרית פרטית ( לא ממשלתית ) שמוכרת שירות טלויזיה בתשלום
מתלוננת ששירות ציבורי ממשלתי חינמי לא עבר ל HD ולכן היא החברה הפרטית שרוצה לעשות רווח וכסף
דורשת מהממשלה לממן מעבר ל- HD ע"ח משלם המיסים רק כדי שהיא החברה הפרטית תמשיך לעשות כסף ...

אם היתה פה תביעה אזרחית ציבורית יצוגית של אזרחים שדורשים HD ברשת עידן פלוס זה משהו אחר
אבל ברגע שחברה פרטית מגיעה ממקום של עשיית כסף וחסכון בהוצאות שלה ...אז שתלך לחפש !
תיראה מישבוא כתב את זה יותר יפה . בפורום אדיו הכחול

ראה ציטוט . אולי מימנו תבין יותר מה כוונתי "אפליה" אתה ניתפס לאמת. ולא להיגיון המיסחרי

"אנסה להעריך בזהירות את עיקרי טענות סלקום וכל זה מבלי להציג את מאות על גבי מאות העמודים שחברת סלקום כנראה תגיש לבג"צ.

1. החלטת המחוקק לפיצול ערוץ 2 התקבלה עוד בשנת 2011 והיה מספיק זמן להיערך עד 1.11.17 - המחוקק קבע בהחלטתו משנת 2011 שערוץ 2 יחדל משידוריו ב1.11.2017 ושכל ערוצי השידור המשדרים ברישיון מחויבים לשדר באיכות (נניח שזה "תקן") HD החל ממועד זה (ייתכן שההחלטה "המשנית" על שידור באיכות HD התקבלה בשלב מאוחר יותר אך עדיין הדבר היה ידוע מעל לשנה)
ולכן היה על הרשות הבנייה למצוא פתרון מניח את הדעת עבור צופי מערכת הפצת השידורים החינמיים הקרקעיים "עידן פלוס" מראש.

2. פגיעה בעיקרון השיוויון - למעשה תטען סלקום בשמם של צופי "עידן פלוס" כי קליטת שידורים באיכות HD במערכת הפצת שידורים שהיא בתשלום בלבד (הוט, יס, פרטנר) הינו מעשה מפלה ופוגע באלה שידם אינה מסגת וכי על המחוקק והרשות המבצעת כגון משרד התקשורת ו/או הגוף האחראי כגון הרשות השנייה לדאוג לעקרון השיוויון ולהכריח את גופי השידור קבלת רישיון בכך שיתחייבו לשדר באיכות HD במערכת "עידן פלוס" אי הכללת מערכת הפצת השידורים הקרקעיים "עידן פלוס" כחלק מתנאי הרישיון ולו באופן זמני מנוגד לחוק (כך יטענו) למעשה יטענו סלקום שהרשות השנייה וכן משרד התקשורת (שמפקח על גוף זה) העדיפו במכוון את האינטרסים הכלכליים הצרים של גופי הציבור על פני האינטרסים הכלכליים של הציבור הרחב וזאת בניגוד לעקרון השיוויון.

3. פגיעה בלתי מידתית בחברת סלקום (יחדדו המשפטנים לפי איזה סעיף/סעיפים הם ילכו) - כאן סלקום תסביר בבג"צ את המודל העסקי שלה ותסביר ששידור אינטרנטי של 3 ערוצי ברודקאסט באיכות HD בהתראה כלכך קצרה מצריך היערכות שלה בזמן שאינו סביר כמו כן אני מניח שסלקום תפרט את העלויות שלמעשה "מושטות" עליה בפועל לטובת העברת שידורים באיכות HD שבכל מקרה על פי חוק היו אמורים להיעשות באמצעות מערכת הולכת שידורים קרקעית חינמית כרי "עידן פלוס" ולמעשה העלויות האלה מועברות ברובם לחברת "בזק" שמפעילה בפועל את מרבית מערך "עידן פלוס"....פה אפשר להתחיל תיאוריות קונספירציה אבל אני חושב שזה מקרי בהחלט (ועדיין בעייתי).

ייתכן שפיצלתי/איחדתי או החסרתי חלק מעיקרי טענות חברת סלקום אבל אני מאמין שעיקר הדיון בבג"צ יעסוק סביב הנושאים האלה.
החשש שלי שבג"צ יוציא צו ביניים לאי שידור באיכות HD.....אנשים הזכירו בצדק את ה"אנטי מחיקון" אבל כנראה שזה המצב.
בדומה לדוגמא המצויינת שנתנו קודמי לנעשה ביישוב בניימינה, ייתכן והדיון בבג"צ יתמרץ/יזרז את הצדדים (כולל קשת/רשת/עשר) להגיע להסכמות עם הרשות השנייה/חברת בזק לשידור באיכות HD על גבי המרבב השני בתקן DVB-T2.

באמת חבל שהגענו למצב הזה, הרי הנושא היה ידוע לרשות השנייה עוד בשנת 2011 וגם אם הרשות השנייה לוקחת את הזמן ומקיימת דיונים על גבי דיונים המצב היה צריך לקבל פתרון לפני ה1.11.2017 ולא אי שם "בעתיד".
ממש מעצבן אבל זה המצב ושאפו לחברת סלקום שבעצם מבטאת את קולם של צופי עידן פלוס שאינם מעוניינים לשלם כל חודש תשלום כלשהו בשביל לצפות ב-4 ערוצים באיכות HD ומה לעשות שאין להם את הזמן או את הכסף לשלם לסוללת עורכי דין ולהגיש בג"צ.

אני מאחל לסלקום הרבה בהצלחה בדיונים בבג"צ.

גילוי נאות - אני לקוח של חברת פרטנר TV.
(3) הבעות תודה: Mad-Dog , YanivPL , nirzon
פייסבוק | פרופיל | שלח הודעה | חפש דווח על הודעה בעייתית למנהל
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

יש שידורי ניסיון 16K
M8 .....החלטת להחליף את רמי ? ;)
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על
Has thanked: 22 פעמים

שליחה על ידי moshe2go »

יש פה כתבה בנושא גם בדמרקר עם דרישה לשיוויוניות:
https://www.themarker.com/advertising/1.4532274
לא ברור לי משהו בענין עלות רוחב הפס שמופיע בכתבה -
אני מבין את עלות רוחב הפס באינטרנט ובלווין אבל האם הדבר נכון לגבי עידן פלוס?!
נראה לי פחות קריטי כשמדובר בשידור קרקעי. אשמח להרחבה בנושא ממי שיותר מכיר...
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

"אם אין קוטג' תאכלו מילקי" – אמרה המלכה טרם הואצה הגיליוטינה בקצב 9.8 מטר לשניה בריבועעעעעעעעע
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

גם לקוחות יס והוט לא יקבלו את זה חינם. הם יצטרכו לשדרג את הממיר לממיר HD של החברות.

כול זמן שהשירות ימשיך גם ב SD וגם ב HD במקביל אני לא רואה איך זה בדיוק אפלייה.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על

שליחה על ידי moshe2go »

בהוט ויס ממילא רוב הממירים כבר HD - לא?
אני דווקא מאוד מבין את האפליה - למרות שנראה שהדרישה מצד גורמים מסחריים לא באה רק מתוך דאגה לשוויוניות...
אם אפשר התיחסות לעלות רוחב הפס בעידן פלוס??
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

"אם אין קוטג' תאכלו מילקי" – אמרה המלכה טרם הואצה הגיליוטינה בקצב 9.8 מטר לשניה בריבועעעעעעעעע
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

לא ברור לי משהו בענין עלות רוחב הפס שמופיע בכתבה -
אני מבין את עלות רוחב הפס באינטרנט ובלווין אבל האם הדבר נכון לגבי עידן פלוס?!
אם אפשר התיחסות לעלות רוחב הפס בעידן פלוס??
אני מניח שאתה מתכוון לציטוט הבא מהכתבה -
" בפועל, מערך עידן פלוס יכול לשדר באיכות HD - אלא ששידור מסוג זה מחייב רוחב פס כפול של שני ערוצים.
כלומר, עלות התפעול של כל ערוץ היא כפולה לעומת ערוץ רגיל "

כל אפיק ( ערוץ ) שידור של עידן פלוס הוא ברוחב פס של 8MHz והערוצים הם בתחום ה UHF ,
באיזור המרכז משודר באפיק 26 (תדר- 514MHz) השידור הישן ב DVB-T זה שמשדר את ה SD ,
ואילו באפיק 28 (תדר- 530MHz) משודר ב DVB-T2 כרגע ערוצים - 20 , 24 ו-33 ב SD ובעתיד יכנסו לכאן כל ערוצי ה HD החדשים ,
באיזור הצפון אפיק 29 ו-32 , באיזור הדרום 26 ו-28 , כאמור כל אפיק כזה הוא ברוחב פס של 8 מגה הרץ ,
הכוונה בכתבה שכדי לשדר את ערוצי ה HD הנוספים יש להשתמש בתדר השני החדש ברוחב פס נוסף של 8 מגה הרץ
כלומר המרבב השני יופעל במקביל לראשון ויש עלות תפעול שאותה מחייבים כל ערוץ שעולה לרשת הזאת של עידן פלוס
אמור לשלם תשלום חודשי על התפעול ,

הכתבה קצת מטעה כי המרבב השני והרוחב פס הנוספים כבר עובדים ומשדרים 3 ערוצי SD
אומנם זה שידורי ניסיון אבל ערוץ 33 ישאר שם כדי לפנות מקום לערוץ נוסף של קשת / רשת ב SD הישן ,
מה שאומר שהמרבב השני או רוחב הפס הנוסף לפי התיאור בכתבה ישאר כבר ויעבוד ירצו או לא ירצו ,
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אבל מה זה "התפעול"? עלות המשדרים היא חד פעמית והאנטנות זה גם חד פעמי. אז מה נשאר? החשמל??
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

בזק בנה מערך משדרים במדינה . עלה מיליונים . רוצה להוצי את ההשקע + רווחים . למשדרים יש הוצאות אחזקה . מילבד חשמל שזה גם הרבה מאוד . יש בלאי לכול ציוד . במיוחד ברקים פוגעים במשדרים . וידוע התאבון של בזק . פעם שיחה לת"א מחיפה בטלפון חוגה עד שעה 1 הייה עולה הון . אני דיברתי רק אחרי שעה 7 בערב . התעריף הייה זול

ליפני כ30 שנה . פגע ברק במשדר בכרמל CH46 . ואז כול צפון המדינה קלטה בקושי את ערוץ 1 . הפעילו משדרון קטן שבקושי פעל. היזמינו חלק מגרמניה . התיקון ערך כחודש וחציא
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

י א כתב:אבל מה זה "התפעול"? עלות המשדרים היא חד פעמית והאנטנות זה גם חד פעמי. אז מה נשאר? החשמל??
למה הדבר דומה : אדון מנהל יש לך רכב נכון?
אז תקפיץ אותי לכאן ולכאן. אני יתן לך כמה שקלים עבור הדלק . בסדר?
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על

שליחה על ידי moshe2go »

אני מניח שאתה מתכוון לציטוט הבא מהכתבה -
" בפועל, מערך עידן פלוס יכול לשדר באיכות HD - אלא ששידור מסוג זה מחייב רוחב פס כפול של שני ערוצים.
כלומר, עלות התפעול של כל ערוץ היא כפולה לעומת ערוץ רגיל "
כן, הם כאילו הציגו את עלות המעבר ל HD בעידן פלוס בהקבלה להכפלת רוחב הפס בהוט ויס, וזה לא באותו סדר גודל.
זה נראה מוזר בקריאת הכתבה וגם לפי מה שאתם אומרים: בהוט ויס ההשקעה היא שוטפת ובעידן פלוס מדובר בחד פעמית בעיקרה.
כך שלדעתי לא נראה מצב שלאורך זמן לא יוספו ערוצי HD לעידן פלוס - יווצר כאן לחץ ציבורי ומשפטי שלא יאפשר מצב שכזה
נראה שזה יקרה בהדרגתיות אבל בסופו של דבר זה בלתי נמנע > בכל מקרה אסור לתת לזה לקרות ויש בידינו מה לעשות בנידון!
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

ההשואות שקרמר עושה הם קשקוש.

אין מה להשוות גם בין מחיר מקטע לווין למקטע קרקעי.

הדבר היחידי שניתן להשוות זה את תאוות הבצע של בזק.

בזק מחזיקים את המדינה בביצים ודורשים ים כסף כדי לתת שירות או למכור שימוש במערך התשתיות שלהם.

העברת שידור קרקעי היא לא בהשוואה ליס או הוט שהם ספקי תוכן. בזק בעידן + אינה ספקית תוכן, היא ספקית תשתית.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גם אם לא ידרשו ים כסף ,רק אגם כסף . צריך לשלם עבור שימוש במשדרים? . והם לא מוכנים לשלם אפילו $ 1
אתה כותב על חשמל שהמשדר צורך . רואים כמה אתה מבין בהשקע או בעסקים . נכון בזק יקרן. אבל הוא קיים אולי מיקום המדינה .
אז מגיע לו כסף עבור שימוש במשדרים . זה לא שייך ביכלל לתוכן המועבר .
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על

שליחה על ידי moshe2go »

בקיצור וברוח הדברים שנשמעו היום ברחבי המדינה:
אם לא יתווספו בהקדם ערוצי HD לעידן פלוס נרגיש כולנו תחושת ה ח מ צ ה <_<
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

י א כתב:ההשואות שקרמר עושה הם קשקוש.

אין מה להשוות גם בין מחיר מקטע לווין למקטע קרקעי.

הדבר היחידי שניתן להשוות זה את תאוות הבצע של בזק.

בזק מחזיקים את המדינה בביצים ודורשים ים כסף כדי לתת שירות או למכור שימוש במערך התשתיות שלהם.

העברת שידור קרקעי היא לא בהשוואה ליס או הוט שהם ספקי תוכן. בזק בעידן + אינה ספקית תוכן, היא ספקית תשתית.
לווין הוא אחד מכסה את כול המדינה . עידן + זה לפחות 40 משדרים או יותר . שמכסים את כול המדינה .
וקשר של סיב אופטי בין המשדרים. וגיבוי באמצעות הלוויין . השקע רצינית . תחזוקה ועוד
שלח תגובה