C-Band עם צלחת אופסט

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
suave
חבר ותיק
חבר ותיק
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 6 פעמים

C-Band עם צלחת אופסט

שליחה על ידי suave »

האם יש למישהו נסיון עם הקונסטרוקציה הנ"ל? עובד טוב? לא עובד? האם חייב סקאלאר בצורת קונוס או מספיק הרגיל השטוח? האם בכלל שווה להתעסק עם c-band וצלחות פריים מעבר לתחביב או שקולטים ערוצים שווים?
מתנצל על השאלות הרבות אבל הנושא מעניין ואשמח לתשובות ממי שמבין או שיש לו נסיון בתחום.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: C-Band עם צלחת אופסט

שליחה על ידי Sys_Admin »

C-Band עם רפלקטור אופסט עובד מצוין. רק חייבים להבין שלצורך זה נדרש רפלקטור בעל קוטר מתאים ( ל C-Band מטבעם של אילוצי תדר ופריסות של אלומות שידור נדרשים רפלקטורים מעל שני מטר קוטר ) וגם כמובן נדרש זן עם conical scalar ring מתאים להיסט ול F\D של הרפלקטור.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

יש לי צלחת 2.4 רשת אמרקאית אלומיניום ללא שימוש מצוינת ל C.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

המילה קונסטרוקציה ....מתייחסת למתקן המכני עצמו כלומר הבסיס והגב ...
אני מבין שאתה בעצם שואל אם יש צלחות מסוג אופסט לתחום C בנד ....האם זאת כוונתך ?

לגבי מה קולטים בישראל בתחם C בנד בימים אלו אני לא מעודכן ולא אוכל לעזור לך ,

לגבי הצלחות התשובה היא כן יש בהחלט צלחות אופסט לתחום C ,
הגדלים שלהם בדר"כ מתחילים מ 1.80 מ' ומעלה עד ל 3.60 מ' ...
צלחות אופסט מקצועיות יהיו בדר"כ ממשטח פוליאסטר....אבל יש גם מאלומיניום ,

לגבי מה שאתה קורא סקלאר ...אני מניח שהכוונה שלך לפיד לקיטוב סירקולרי ,
גם באופסט יש פיד לינארי ויש פיד סירקולרי הכל לפי הקיטוב הנדרש ללויין אותו רוצים לקלוט ,
הפיד לצלחת אופסט הוא באמת בצורת קונוס וזה נכון גם בצלחות C בנד , פיד רגיל של צלחת פריים פוקוס לא מתאים ,
suave
חבר ותיק
חבר ותיק
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי suave »

בקונסטרוקציה התכוונתי להכל כולל הרפלקטור. להבנתי הפיד זה רק החלק בצורת צילנדר של ה LNB שמנתב את האלומה, סקאלאר זה רק החלק החיצוני בקצה בצורת טבעת בדיוק כמו התמונה שצירף סיס-אדמין.
עד לאחרונה לא ידעתי מזה זה C בנד. הנושא עניין אותי כי רואים מדי פעם צלחות פריים ענקיות שעשויות מרשת, לכן הייתי סקרן לדעת במה מדובר. התחלתי לקרוא על זה ואז הבנתי שמדובר בצלחות ל C בנד. בגלל שהתדרים קטנים יותר אורך הגל גדול יותר ולכן דרוש רפלקטור גדול יותר שגם יכול להיות מחורר (רשת) וזה לא יפגע בקליטה. לא הייתי בטוח מה הגודל המנימלי של הרפלקטור שיאפשר קליטה טובה. ראיתי סרטונים ביוטיוב שאנשים התקינו LNB של C בנד ביחד עם KU על צלחות אופסיט קטנות, בעיקר בהודו ומזרח אסיה, וזה עבד להם, לכן הייתי סקרן לדעת יותר לגבי זה מאנשים פה אם יש להם נסיון.
כל הנושא מעניין לידע הכללי ואישית לא נראה לי שאתקין מערכת כזאת בגלל הגודל המסיבי הדרוש של הצלחות שלא לדבר שזה כמעט בלתי אפשרי בבניין דירות. בכל מקרה נחמד ללמוד מהידע של החברים כאן במיוחד בנושאים שלא עולים הרבה לדיון.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

גלובל כתב: לגבי מה שאתה קורא סקלאר ...אני מניח שהכוונה שלך לפיד לקיטוב סירקולרי ,
גם באופסט יש פיד לינארי ויש פיד סירקולרי הכל לפי הקיטוב הנדרש ללויין אותו רוצים לקלוט ,
הפיד לצלחת אופסט הוא באמת בצורת קונוס וזה נכון גם בצלחות C בנד , פיד רגיל של צלחת פריים פוקוס לא מתאים ,
Scalar Ring , הוא רכיב של מנגנון ה Feed Horn , שתפקידו להתאים את הזן ל F\D ולהיסט של הרפלקטור שבשימוש במערכת.
מה שהופך את המערכת קליטה למתאימה לקיטוב סירקולרי, הוא רכיב דיאלקטרי בשם polarizer שמותקן בתוך הגלבו של הזן בזווית של 45 מעלות למחוש ( לאנטנה ) של ה LNB .
http://lea.hamradio.si/~s57uuu/emeconf/eme06.htm
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
שלח תגובה