ערוצים ב4K

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
gilad2211
תותח על
תותח על
Been thanked: 6 פעמים

ערוצים ב4K

שליחה על ידי gilad2211 »

שלום,

אז ככה:

אני מחובר ל7E 13E 16E 26E 42E 4W 4.8W

אילו ערוצים (בתשלום ולא בתשלום) אני יכול לקלוט ב4K על הלוויינים הללו?

אגב,

אוטוטו המונדיאל, לאלו שלא כיוונו ל42E מומלץ ביותר.

הערוץ הטורקי ב4K (trt 4k( ישדרו את כל המשחקים לפי מה שהבנתי.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: ערוצים ב4K

שליחה על ידי Sys_Admin »

זו הרשימה החלקית של הערוצים 4K שמשודרים בלוויינים האלה, גם FTA וגם בתשלום:
Digiturk 4K, FunBox UHD,#C4K360,Travelxp 4K Europe,Sky 4K,Rai 4K,Eutelsat 4K1,FTV UHD,Love Nature,TRT4K וגם אחרים, רק שאם אתה כבר קולט את הלוויינים האלה, אז אתה כבר בטח מכיר את הערוצים האלה וגם כבר יודע שבגלל שהערוצי 4K צריכים יותר רוחב פס הרי שהם משודרים באפנון מורכב יותר, דבר שמצריך יחס אות לרעש יותר טוב ובגלל זה גם אנטנה בקוטר גדול יותר. כך שבגלל זה צלחת קטנה לא תקלוט בצורה רציפה את רוב השידורי 4K, באותו הלוויין שבו שידורים אחרים נקלטים באותה הצלחת.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

אז איך הצלחות של יס קולטות את הערוץ של 4K . שהם משדרים. ויש להם צלחות קטנות
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

מכמה סיבות פשוטות. ואלה רק כמה מהן. אחת, היא שאלומת שידור של לוויין עמוס שYES משתמשת בו צרה ומכוונת לישראל בניגוד ללוויינים אחרים שהאלומות שידור שלהם מכוונות לאזורים אחרים וגם רחבות יותר. למשל בטורקייה בשביל לקלוט את שידור 4K של YES נדרשת אנטנה בקוטר של מעל שניים וחצי מטר, אבל את השידור 4K הטורקי, ששם הוא נקלט עם אנטנה של כ 1.2 מטר, בישראל נדרשת אנטנה של 1.8 מטר לקליטה יציבה ולא לכזו שבאה ונעלמת.
הסיבה השנייה, היא שYES משדרת את שידור 4K ברוחב פס כזה נמוך שלא נדרש לזה אפנון מורכב יותר, אבל איכות של השידור זה היא כל כך גרועה עד שלא רק שלו ניתן להחשיב אותו כ 4K , אלה אפילו בקושי כ HD בקני מידה אירופאיים. אפילו במדינות ערב השידור 4K משודר באיכות פי כמה וכמה גבוהה יותר.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

תודה על המענה . אין לי יס .
gilad2211
תותח על
תותח על

שליחה על ידי gilad2211 »

Sys_Admin כתב:זו הרשימה החלקית של הערוצים 4K שמשודרים בלוויינים האלה, גם FTA וגם בתשלום:
Digiturk 4K, FunBox UHD,#C4K360,Travelxp 4K Europe,Sky 4K,Rai 4K,Eutelsat 4K1,FTV UHD,Love Nature,TRT4K וגם אחרים, רק שאם אתה כבר קולט את הלוויינים האלה, אז אתה כבר בטח מכיר את הערוצים האלה וגם כבר יודע שבגלל שהערוצי 4K צריכים יותר רוחב פס הרי שהם משודרים באפנון מורכב יותר, דבר שמצריך יחס אות לרעש יותר טוב ובגלל זה גם אנטנה בקוטר גדול יותר. כך שבגלל זה צלחת קטנה לא תקלוט בצורה רציפה את רוב השידורי 4K, באותו הלוויין שבו שידורים אחרים נקלטים באותה הצלחת.
אני עם צלחת של מטר קולט על 99% את trt4k...
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

מעניין מה זה 99%. :D כי, אם מדובר על אותו הפס שמוצג במקלט שמתיימר לייצג את רמת הקליטה, אז זה לא מדד לכלום והוא לא מייצג יותר מדי נתונים. ברוב המקלטים הביתיים היום המעבר של הפס הזה מ 99% לאין קליטה, הוא כ DB אחד של יחס אות לרעש. בכל מקרה, אם אתה כבר קולט את הערוצים האלה, אז השאלה שלך בפתיחת השרשור לא מובנת.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

gilad2211 כתב:שלום,

אז ככה:

אני מחובר ל7E 13E 16E 26E 42E 4W 4.8W

אילו ערוצים (בתשלום ולא בתשלום) אני יכול לקלוט ב4K על הלוויינים הללו?

אגב,

אוטוטו המונדיאל, לאלו שלא כיוונו ל42E מומלץ ביותר.

הערוץ הטורקי ב4K (trt 4k( ישדרו את כל המשחקים לפי מה שהבנתי.
ישדר . פתוח או מקודד ? זה השאלה . ליפני כ 10 שנים. כאשר הוט רצו כסף . אז הטורקים קידדו את השידור
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

Sys_Admin כתב:מעניין מה זה 99%. :D כי, אם מדובר על אותו הפס שמוצג במקלט שמתיימר לייצג את רמת הקליטה, אז זה לא מדד לכלום והוא לא מייצג יותר מדי נתונים. ברוב המקלטים הביתיים היום המעבר של הפס הזה מ 99% לאין קליטה, הוא כ DB אחד של יחס אות לרעש. בכל מקרה, אם אתה כבר קולט את הערוצים האלה, אז השאלה שלך בפתיחת השרשור לא מובנת.
מה זה 99% . יש תקן לקליטה מעולה של ערוץ . נידמה לי שזה 60DB . כאשר העוצמה היא 60DB . מקלט הלוויינים מראה 99%
אבל עוצמות הערוצים לא אחידים בלוויין . או באנטנה רגילה . והמשדרים משדרים בעוצמות יותר חזקות .
יש מנגנון בממיר שניקרא AGC +- 10DB . זה אומר . העוצמה יותר חזקה הוא מנחית את הסיגנל. חלשה מגביר את
העוצמה. אם העוצמה מאוד מאוד חזקה . כאשר גרים ליד המשדר . שמים מנחת חיצוני .
כמובן מקלט לווינים . לא מסוגל לראות אות יותר חזק מ60DB . יס מישתמש במנחתים . בתוך הבלוק . ככי יש להם מגברים חזקים בבלוק
אז בקומות העליונות הם מנחיתים את העוצמה
gilad2211
תותח על
תותח על

שליחה על ידי gilad2211 »

את הTRT4K אני קולט וגם את מה שבהוטבירד.

פשוט רציתי לדעת עם פיספסתי עוד ערוצים בלווינים השונים.

אני יודע שבbadr יש את הseeiv4k הזה גם.

ולא יודע מה אומר 99 אבל זה מה שזה מראה בפס ואין לי בעיות של פריזים וכ'ו.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

תעזוב את SYS יש לו תאוריות הזיות . לכולם הוא מיעץ לשים אנטנה חיצונית . לקליטת עידן + ועוד ועוד .
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

הטכנאי קרמר כתב:תעזוב את SYS יש לו תאוריות הזיות . לכולם הוא מיעץ לשים אנטנה חיצונית . לקליטת עידן + ועוד ועוד .
קרמר ....אתה קשקשן עילג חסר ידע מקצועי שמוריד פה בפורום את רמת הדיון המקצועי ,
SYS הוא המקצוען היחידי פה בפורום שיודע על מה הוא מדבר ונותן הסברים מקיפים ורציניים ,

ההסבר שלך לגבי עוצמות כניסה למקלט ותקן קליטה זה קשקשת שאין לה שום קשר למציאות ,
אתה לא מבדיל בין רמות כניסה של תדר הביניים ב LBAND ובין איכות האות ויחס אות לרעש
הפס במקלט מתיימר לתת איזושהי אינדיקציה לכאילו מדידת BER שמראה איכות האות אבל כמובן זה רק פס אינדיקטיבי ,
ולא מדידה מקצועית של מכשיר מדידה ... יש מקלטים שיש להם 2 פסים אחד של עוצמת קליטה והשני של איכות האות ,
המנגנון של ה AGC במקלט לא קשור בכלל לנושא של איכות האות זה בסך הכל מעגל הגברה אוטומטית
שדואג שרמות הכניסה למקלט יהיו אידאליים לא נמוכים מידיי ולא חזקים מידיי שיכניסו את המקלט לרוויה ,

מתחיל להימאס הזילזול שלך באנשים רציניים ומקצועיים שמשום מה בכל זאת ולמרות הכל ממשיכים לכתוב כאן ולתרום מהידע שלהם
למרות הרמה הנמוכה של אנשים כמוך שממשיכים לכתוב כאן מתוך שעמום ומזילים ( מהמילה זילות ) את השיח בפורום :angry:
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 22 מרץ 2018, 08:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

גם אתה מוסיף חט על פשע . לא כתבתי איכות האות . אלה על עוצמת האות בDB . שזה הבדל גדול . מי שבנה אנטנות מרכזיות . יודע מה התקן של עוצמת אות בכניסה ל... TV . מקלט לווינים, מקלט . עידן + . מעל 60DB . המקלט ניכנס לרוויה . ולכן הוט /יס / שמים בחוץ מנחת . או בקומות העליונות שמים מפלים עם הנחתה 20B . ובקומות התחתונות מפצלים 12DB . יס/הוט מישתמשים בבינינים במגברים של 35DB . קליטה ישירה מלוויין. אין עוצה חזקה . אני כותב על עוצמה של DB בכניסה למקלט . ולא על איכןת תמונה שזה דבר אחר . עוצה יותר חזקה . מסיגים עם צלחת יותר גדולה . ולראיה הבחור כותב שהוא קולט עם צלחת 1 מטר מעולה ערוצים 4K . וSYS יעץ לו ליקלוט עם צלחת 1.8 מטר . גם לי יעץ ליקלוט עידן+ עם אנטנה יעודית על הגג . כאשר אני קולט עם אנטנה מקל קטנה 99% .
לכן יש במקלט מנגנון של AGC שמנחית 10DB או מעלה ב10DB . מעבר לזה צריך מנחת חיצוני . או מגבר חיצוני . והוט/יס מישתמשים בזה
אצלו מרוב עצים לא רואים את היער
נערך לאחרונה על ידי הטכנאי קרמר ב 22 מרץ 2018, 08:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

בתקופה האנלוגית . אים עוצמת האות הייתה מעל 60DB המגבר הייה ניכנס לרוויה . והיו רואים על תמונה ברקע תמונה של תחנה אחרת . או פס מרצד ימינה שמואלה . תלוי כמה האות הייה מעל התקן . גם אצל הוט היו מיקרים כאלה וגם באנטנות מרכזיות .
בשיטה דגיטלית . עודף עוצמה מיצר פריזים בדרך כלל . בשיטת מדידה . קודם מודדים . עוצמות . אחרי זה את היתר . בר וכו'
כחה עובד מתקין בשטח . ולא אחד שמבין בתאוריה רק .
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

עוד משהוא . במד שדה סטא לןקס רואים טרנספורדרים . בצורת חצים ומגלגלים פס למעלה למטה . וכול טרנספורדר יש לו אורך שןנה . כחול שהפס ארןך יותר הקליטה יותר חזקה . ובמד שדה היקר ץ הוא מראה עוצמה בDB . שזה החלק החשוב ביותר במדידה . אחרי זה באות מדידה יחס אות לרעש ועוד דברים .
כך שאדון גלובל . החזקתי מימך בידע מעשי אבל אתה חלש בזה אני רואה

חש פסח כשר ושמח לכולם
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

תמשיך תמשיך לחשוב שאתה מבין משהו ....קשקשן שכמוך
הניסיון המעשי שלך לא אומר שיש לך ידע אמיתי כלשהו ,

וזה שעכשיו תמשיך לכתוב פה עוד ועוד ולפלוט כל מה שיוצא לך על ימי האנלוג וכו'
לא עושה רושם על מי שבאמת מבין דבר או שניים ,

ולגבי ידע מעשי שיש לי או אין לי ...מי אתה שתשפוט אותי ? מי אתה ?
עם כל ההתקנות שלך הוותק שלך אתה לא מגיע לקרסוליים שלי
ושל הידע המעשי שלי בהתקנות של אלפי צלחות בארץ לחברות גילת ו YES וחברות הכבלים
לבתי מלון ולפרטיים משנת 1985 ועד 2004 ,ואח"כ מאות התקנות מקצועיות באפריקה שאתה אפילו לא
יכול לדמיין אותם ....כי אתה פשוט מוגבל ביכולת המקצועית שלך וביכולת לדמיין דברים כאלה בכלל ,

אז אל תפקפק ביכולת ובידע המקצועי שלי ובניסיון שלי ושל אחרים פה ....שב בשקט ותיתן כבוד !
ובטח אל תזלזל באנשים סופר מקצועיים ובעלי ידע נדיר כמו SYS שאתה לא מגיע לקרסוליים שלו ,
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

אתה גדול ,עשיתה מליונים בהתקנות כולל אפריקה . ובסוף יש לך רסיבר אדיו ענתיקה . ללא כניסה HDMI . לי פעם אמר חבר, אני מזבל עושה כסף. בהקשר למפצלים . ממתכת.בימקום מפצלים מפלסטיק של פנורמה . להישתמש בהם

מה הערך המוסף שיצא לך מהעבודה בכול העולם? כלום! יושב וכותב כאן בפורום . זה הכול . אז יש לך ידע גדול יותר מימני נו אז מה ?

כמו ילד קטן אני יותר חכם מימך .
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

לא החלטתי אם אתה סתם אידיוט או סתם שיכור , האמת ...לא שווה את המאמץ להשיב לך [אצבע]
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

בימקום שתענה לגופו של עניין. אתה עונה לגופו של אדם . מעליב אותי שיהייה
העיקר חג שמח וכשר
שלח תגובה