אני חדש ויש לי מספר שאלות

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

שלום אני בא לכאן מפורום Hometheatre בו י-א פתח עולם שלם בפני :) . מאז גברה ההתעניינות בכל הקשור ואני קורא וקורא וקורא על המערכת ואיך הכל עובד וכו'. עכשיו, מכיוון שאני חדש לכל הסיפור אני פשוט רוצה לשאול כמה שאלות כדי לבדוק אם באמת הבנתי את הכל כמו שצריך וברגע הנכון אקח את הצעד הגדול ואתחבר.

ממה שקראתי גיבשתי שאני מעוניין להתחבר ללווין עמוס שהוא 4W ומשדר את ערוץ 2 ו10 וכנראה בהמשך השנה יתחיל גם לשדר את ערוץ 1.
בנוסף לכך הבנתי שאפשרי להתחבר גם ללווין HOTBIRD שהוא 13E על אותה צלחת. פה השאלה הראשונה...האם זה על אותו LNB? או שדרוש LNB נוסף לHOTBIRD?
עוד לווין שאני מעוניין בהתחברות אליו זה NILESAT שהוא 7W

עכשיו השאלה הכללית לנושא החיבור ללווינים האלה היא כמה LNB'S אני צריך כדי להתחבר בצלחת אחת לשלושתם?

שנית אני לא בטוח איזה קוטר של צלחת אני אצטרך? האם 120 יספיק? אפשר אולי פחות?

עכשיו בנושא הממירים....ממה שהבנתי DREAMBOX זה הממיר הכי נוח לעדכונים ולאפשריות אבל הוא יקר יחסית. וכנראה שבהמשך ייצא סוג שלו עם יכולת HD. האם יש ממירים אחרים שדומים לDREAMBOX מבחינת פונקציות? למשל האם יש לאחרים אפשרות לחיבור לאינטרנט? האם ממירים אחרים מאפשרים SCRIPTS שמעלים לבד קודים ואו יש להם יכולת לפרוץ קידודים לבד? בקיצור על מה כדי להסתכל אם ברצוני לחסוך טיפה ולא לקפוץ ישר על הDREAMBOX במיוחד במתחיל.

נושא אחר שכעיקרון הכי פחות הבנתי הוא הקטע של הCAMS או כרטיסים. קראתי על כרטיס בשם DRAGON וMATRIX REVOLUTIONS ות'אמת שלא ממש הבנתי מה הקטע שלהם בכל המערכת. כלומר, הבנתי שהכרטיסים משמשים לאפשרות צפייה בחבילות למיניהן אבל לא הבנתי בדיוק איך זה עובד...נגיד קונים כרטיס אבל קראתי שיש עדכונים, אז איך מעדכנים וכו'?

אני יודע שכתבתי הרבה וזה בטח נשמע כל כך פשוט לרובכם אבל כל העסק הזה ממש עורר בי רצון להבין יותר ויותר, זה פשוט משהו חדש שמעולם לא התעסקתי איתו וברצוני להבין איך הכל פחות או יותר עובד לפני שאתקשר למישהו שפשוט יתקין לי וייקח את כספי. אני חושב שהקטע נובע מקניית המחשב הראשון שלי ללא ידע קודם והאכזבה הגדולה שיצאה לי מזה ומאז אני מנסה להבין הכל לפני שאני קונה או משקיע.

תודה רבה לכל מי שיעזור לי!!!!!!!
|לחיים|
סמל אישי של משתמש
ebenshal
תותח על
תותח על

שליחה על ידי ebenshal »

שלום וברוך הבא!
לכל שאלותיך יש תשובות מפורטות (תוכל להשתמש בחיפוש)
בקצרה:
לכל לווין LNB בנפרד (כאשר במקרים מסוימים בלווינים קרובים ניתן לקלוט בLNB אחד -לא מומלץ)
ניתן לקלוט את הוטבירד ועמוס באותה צלחת מומלץ 100-120 ס"מ.
כאשר מדובר בלהוסיף את נילסאט אני ממליץ על עוד צלחת(1 מטר תספיק) לעמוס וניילסאט בנפרד והוטבירד בניפרד.

לגבי CAM ואופן השימוש ממליץ להשתמש בחיפוש ואם עדיין לא ברור תוכל להמתין לתשובת הממוחים בתחום

ארז
סמל אישי של משתמש
sl17
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי sl17 »

1.2 מטר צריכה להספיק לך עם 13E במרכז ו4W ו 7W בצד ייתכן שתוכל בצלחת קטנה יותר מה שבטוח לא פחות ממטר.
DREAMBOX HD אין כרגע אך דגם חדש 8000 צריך לצאת בסוף השנה ואמור לתמוך בשיטה זו אבל תצפה למחיר אסטרונומי בקנה מידה של ממירי לויין.
אופציה זולה הרבה יותר זה כרטיס לוויני למחשב מחובר לטלוויזיה, עד כמה שידוע לי SS2 של TECHNISAT
הוא המומלץ ביותר . המחיר שלו הוא בערך 500 שח כולל משלוח
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

תודה על התגובות המהירות חבר'ה,
בקשר לצלחת נוספת לNILESAT אולי בהמשך אבל כרגע אני מעוניין בלשחק עם צלחת אחת ולראות איך הכל מסתדר. אבל תודה על הטיפ אני אזכור את זה להמשך.

sl17, שאתה כותב SS2 הכוונה לכרטיס Skystar2?
אני כבר אעשה חיפוש על הכרטיס ואבדוק איך הוא עובד והכל.
אבל לפני שאתחיל אני רק רוצה לדעת, הכרטיס הזה תומך בHD לעתיד?

עוד דבר, נגיד אני מתקין כרטיס כזה ומחבר אליו את הצלחת אז יש לי אפשרויות להתשמש באמולטורים וקודים לפרוץ חבילות? זה יותר קל מלהכניס ידני לכמה מהממירים שיש בשוק היום שהם לא כמו הDREAM?

מה מבחינת צריכת כוח מהפרוססור? יש לי P4 3.0E וגיגה זיכרון זה מספיק לשידורים מקודדים וכו'?

אני חושב שאני בטח אתחיל מזה, זה נראה לי יותר בתחום שלי כרגע כמתחיל וגם ההוצאה לא גדולה עלי.

תודה לשניכם, ואשמח לקבל עוד מידע אם מישהו רוצה להוסיף!!! תמיד יש מה ללמוד :lol:
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

מה ההבדל בין SKYSTAR 1 לSKYSTAR 2 אני עשיתי חיפוש בגוגל וגם לא ממש מצאתי משהו באנגלית שמדבר על זה....
מישהו יודע אם יש יתרונות לאחד על השני?
מה בקשר לקטע של קליטת HD בכרטיסים האלה?
סמל אישי של משתמש
sl17
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי sl17 »

תראה אין לי כרטיס של SS2 שכן זה SKYSTAR2 אבל לפי מה שאני יודע הוא תומך בHD
אם אתה רוצה יותר אינפורמציה אולי תפנה את השאלה במדור הייעודי של כרטיסי לווין כאן בפורום, ובטוח יוכלו לעזור לך יותר ממני וגם להגיד לך מה ההבדלים בין SS2 ל SS1 .
אין שום בעיה עם הפרוססור שלך הוא חזק למדי.
וכמו כן ישאפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לעדכונים פלאגינים לחבילות הפרוצות כיום.אם כי התמיכה לממיר בפורום היא קטנה יותר בהשוואה לDREAMBOX
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

תודה על המידע גבר, היום מכרתי כמה ספרים מהלימודים שלי ועשיתי קצת כסף הכל הולך לקופה של לממן את הצלחת וההקתנה :) [כפיים]
סמל אישי של משתמש
sl17
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי sl17 »

|כן|
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

לגבי SS2 ו HD - המצב הוא לא כל כך טוב מכמה סיבות. הראשונה שרוב השידורים ב HD היום הם ב MPEG4 וזה דורש מחשב יותר חזק משלך. והסיבה השניה והיותר משמעותית שרובם עברו לשיטת שידור לוויני בגרסה 2 שנקראית DVB-S2 שאינה נקלטת בטיונרים מגרסה 1.

לגבי SS1 - הוא זהה ל SS2 אבל מכיל פורס MPEG2 עליו.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

יא, אז אם אני מבין נכון קליטת HD בSS2 במצב הנוכחי עם מחשב כמו שלי לא תתאשפר באופן חלק....האם עדיף עדיין להשקיע בכרטיס ללמוד איך הכל עובד ואז לעבור לממיר מתקדם יותר כאשר יתאפשר לי כספית ושאולי ממירים נוספים ייצאו?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

זה תלוי אם צפייה מהמחשב מתאים לך. אם כן, אז בהחלט.
claudia5
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי claudia5 »

המחשב יכול להתחבר לטלווזיה .לא חייבים לראות במחשב.המחשב הוא הממיר הטוב ביותר נראה לי
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

כמובן שניתן, אבל זה אומר מחשב בסלון שאומר מקלדת ועכבר אלחוטיים וכל הסירבול שקשור בכך. מצד שני מי שאוהב את זה (כולל אני) זה חיים אחרים עם אינטרנט בסלון וכל שאר היתרונות שבמחשב בסלון שמחובר למקרן.
00myth00
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי 00myth00 »

יש לי את האפשרות הזאת, חוץ מזה שבחדר שלי יש לי מסך של SHARP HD שקניתי שיש לו חבור DVI ואין לי בעיה לחבר ולעשות מה שאמרתם, טוב אז סגרתי שאני הולך על כזה דבר ואז עם עבודה וכאלה אני כבר אסדר לעצמי ממיר ואז אחבר את העסק לפלזמה הגדולה בסלון :)
סמל אישי של משתמש
borichka
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי borichka »

ניתן להפוך מחשב לממיר לוויני ללא מקלדת ועכבר ולשלוט על הכול דרך שלט.
ניתן גם להקליט, לערוך ולצרוב ערוצים על DVD או להמיר לDIVX והכל דרך השלט.
Offset 1.20 (13E + 7E + 4W) + Offset 1.0 (75E) + Relook 400S ABCOM Enigma
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

בהצלחה
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

העליתי את השרשור הזה לדביק כי לדעתי הוא מכיל הרבה שאלות ותשובות שמי שמתחיל פעם ראשונה עם עסק הלווינים ודאי יתעניין...
sub
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי sub »

בקשר למספר לווינים אני מחובר ל 4 לווינים כאשר הוטבירד במרכז ומצד ימין למעלה מחובר עמוס ונילסאט יחד ובאדר משמאל השאלה אם יש לך קצת הבנה בנושא
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אם תשאל שאלה אז נראה אם יש הבנה
ritzik
חבר פורום
חבר פורום