דייסק - מה זה?

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

שלום חברים,

המון שואלים מה דייסק (Diseqc) ואחרים מתבלבלים בין הסוגים השונים אז הינה הסבר כללי על דייסק.

המקובל ביותר כשאומרים דייסק זה מתכוונים למתג. מתג שיודע לחבר כמה LNB (או צלחות) אל ממיר אחד. הדייסק הזה קיים בד"כ כ 2 כניסות ויציאה אחת או 4 כניסות ויציאה אחת. הדייסק הזה מופיע בהגדרות המקלטים כדייסק 1.0 או 2.0.

קיימים גם דייסקים מסוגים נוספים אשר ידועים כדייסק 1.1 ו 1.2. אלו הם דייסקים מסוג אחר ומשמשים לפעולות אחרות.

כעקרון, הדייסקים הם יחידה אלקטרונית שמקבלת מתח הפעלה ופקודות מהמיר דרך הכבל של ה LNB. כלומר, החיבור חייב להיות חיבור טורי בין הצלחת לממיר.

1.1 - משמש לחבר כמה דייסקים מהסוג 1.0 כאשר רוצים לחבר יותר מ 4 LNB לממיר אחד. במקרה זה ניתן לשים עד 4 דייסקים מסוג 1.0 ואז באמצעות דייסק 1.1 (שגם לו 4 כניסות) לחברת את 4 הדייסקים 1.0 דרך הדייסק 1.1 לממיר ולשלוט על עד 16 LNB.

1.2 - זה סיפור שונה לגמרי. דייסק 1.2 הוא בקר שליטה למנוע צלחת. הבקר יכול להיות בקר עצמאי כמו ה V-BOX ששולט על מנוע 36V. זה חכול להיות גם במנועי H2H ששם הבקר הוא מובנה במנוע.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
yhaddad
תותח על
תותח על
Been thanked: 1 פעם
יצירת קשר:

שליחה על ידי yhaddad »

כל הכבוד - הסבר מצויין |כן| :)
We could change the world if god would give us the source code
סמל אישי של משתמש
FDL230
תותח על
תותח על
יצירת קשר:

שליחה על ידי FDL230 »

אפשר גם להוסיף שה1.1 לא נמכר בשלב זה בארץ מטעמים לא ידועים או יותר נכון בגלל שאין כל כך ביקוש לחיבור עיניות מרובות לצלחת זאת בניגוד למה שקורא באירופה ששם יש כאלה שמחברים מעל 10 LNB...ואם רוצים לחבר יותר מ4 LNB לצלחת ואין דייסק 1.1 אפשר לעשות זאת עם 12V , שאותו ניתן לחבר לדרימון 7000 ומעלה נדמה לי.... לא יודע מה קורה עם היומקסים,אפקסים,מגנומים וטופפילדים למיניהם...
ויש עוד שיטה עם MULTISWICH שיכול לפתור את בעיית חסרון הLNB ובעיית ה12V
תמונה
תמונה
http://www.acmfdd.com/ אתר אוהדי מילאן בישראל
---------------------------------------------------------------
1.20-7E-1W-7W
1.20-->9E-4.8E-13E-16E-19.2E
ARIEAV
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי ARIEAV »

כל הכבוד אני ממש גאה בכם. תשובות יפות. מקצועיות ולעיניין. תודה
humax
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי humax »

ניתן לחבר דייסיק 8 ל SS2 ?
סמל אישי של משתמש
ahgi
תותח על
תותח על
Has thanked: 29 פעמים
Been thanked: 5 פעמים

שליחה על ידי ahgi »

דייסק=מאחד (בעברית)
דייסק הוא ההפך מפיצול
מילה טובה לא עולה כסף
erez001
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי erez001 »

ההבדל בין דייסק 1.0 ל 2.0 הוא:
בדייסק 1.0 הממיר נותן פקודות בלבד ל דייסק ו LNB.
ב 2.0 הממיר יכול גם לשאול את הדייסק שאלות והדייסק יכול לענות.
סמל אישי של משתמש
EB1000
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי EB1000 »

ואם זה מסקרן מישהו אז דייסק זה רשי תיבות של:

Digital Satellite Equipment Control

זהו למעשה פרוטוקול תקשורת בין ממיר לצלחת וציוד קליטה נוסף. המיספור 1.0 1.2 וכו הוא בסך הכל מספר הגרסה המציין תמיכה באופציות שונות
The more I see People the more like Pigs..
nachon
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי nachon »

י א @ 3/7/2005, 12:02 כתב: שלום חברים,

המון שואלים מה דייסק (Diseqc) ואחרים מתבלבלים בין הסוגים השונים אז הינה הסבר כללי על דייסק.

המקובל ביותר כשאומרים דייסק זה מתכוונים למתג. מתג שיודע לחבר כמה LNB (או צלחות) אל ממיר אחד. הדייסק הזה קיים בד"כ כ 2 כניסות ויציאה אחת או 4 כניסות ויציאה אחת. הדייסק הזה מופיע בהגדרות המקלטים כדייסק 1.0 או 2.0.

קיימים גם דייסקים מסוגים נוספים אשר ידועים כדייסק 1.1 ו 1.2. אלו הם דייסקים מסוג אחר ומשמשים לפעולות אחרות.

כעקרון, הדייסקים הם יחידה אלקטרונית שמקבלת מתח הפעלה ופקודות מהמיר דרך הכבל של ה LNB. כלומר, החיבור חייב להיות חיבור טורי בין הצלחת לממיר.

1.1 - משמש לחבר כמה דייסקים מהסוג 1.0 כאשר רוצים לחבר יותר מ 4 LNB לממיר אחד. במקרה זה ניתן לשים עד 4 דייסקים מסוג 1.0 ואז באמצעות דייסק 1.1 (שגם לו 4 כניסות) לחברת את 4 הדייסקים 1.0 דרך הדייסק 1.1 לממיר ולשלוט על עד 16 LNB.

1.2 - זה סיפור שונה לגמרי. דייסק 1.2 הוא בקר שליטה למנוע צלחת. הבקר יכול להיות בקר עצמאי כמו ה V-BOX ששולט על מנוע 36V. זה חכול להיות גם במנועי H2H ששם הבקר הוא מובנה במנוע.
י.א.,

האם אתה מכיר.מבין ספציפית את הגדרות הDisecq שמופיעות במקלט ה-Mutant 200S ? אני מנסה להפעיל מנוע SG-2100 (או בעצם כל מנוע שנשלט ישירות ע"י המקלט) יחד עם Disecq switcch ושני LNB ומשום מה נתקל בבעיות ביציאה מ - "Satellite Confiuration" .

כדי לא להטריד את כלל הפורום אני מנסה למצןא משהו שמכיר את ההתקנה הספיציפית שלי.

בתודה מראש,

nachon
israelmeged
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי israelmeged »

כל הכבוד על ההסבר הממצה
SKYSTAR2 תומך בדיסק 1.0 ודיסק 1.1
וגם בדיסק 1.2 (ממונעת)
אבל כרגע לא תומך בדיסק 2.0 שהוא דו כיווני DUPLEX
כרגע כותבים תוכנה או פלגין שיעבוד עם דיסק 20. וסקאי סטאר2
למרות שהדיסק 2 תומך אחורה גם ב 1.0 והיה אמור לעבוד חלק .
אבל במציאות לא עובד ככה
אם כבר מדברים על דיסקים אז רצוי לקנות דיסק טוב מוגן ממים כמו של SPAUN
את הדיסק המציא מהנדס גרמני ספאון שיש לו חברה על שמו שמיצרת דיסקים הכי טובים בעולם.
לSPAUN יש דיסקים של 8 וגם חדש של 16 ביחדה אחת ללא צורך לחבר 2 של 4 ביחד
כדי לחבר יותר מ 4 LNB צריך לקנות עוד דיסק 1.0 ועוד דיסק 1.1 שיש עליו 4 כניסות
כלומר על דיסק מספר 1 מדגם 1.0 מחברים 4 LNB עבור 4 לווינים שונים
עבור דיסק מספר 2 מחברים עוד 4 LNB ללוינים שונים
את שנהם מחברים לדיסק 1.1 ואז יש אפשרות לצפות ב 8 לווינים או אפילו יותר אם תופסים כיוון מיוחד ואז תופסים 2 לווינים קרובים .
על דיסק 1.1 ניתן לחבר עד 4 של 1.0 כלומר 16LNB
וכמו שכבר ציינתיי אם יש אפשרות לקנות דיסק של SPAUN תוצרת גרמניה
זה יותר יקר אבל זה רווח לתווך ארוך יש להם 5 שנים אחריות
הדיסקים של החברה הזאת קובעים ועובדים עם כל מה שיש בשוק ולפיהם החברות האחרות עובדים
היא קובעת מהלכים בשוק
חבל שאן יבואן בארץ למוצרים האלה
ואם היה בטח המחיר פי 3 מאשר בגרמניה לפחות
JTT
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי JTT »

שלום לכולם, מתנצל על הקפצה של אשכול ישן כזה... אני קצת חדש בתחום וצריך עזרה:
1. האם יש LNBים שלא עובדים עם דייסיק? כלומר משבשים את הפעולה התקינה שלו?
2. דייסיק בעצם מאחד את כל האותות מכל ה LNBים למוצא אחד. מה קורה לאותות שנופלים באותו תדר? אני מניח שהם ממסכים אחד את השני ובעצם קולטים את האות החזק יותר בצורה גרועה עד גרועה מאוד (עד כאן כנראה שאני צודק, נכון?) - האם יש לדייסיקים שונים אפשרות כלשהי לקלוט את אותו התדר מ LNBים שונים ועדיין שאלו יהיו תחנות אחרות (בהנחה שכל ה LNBים שלי הם אוניברסלי סטנדרטי מאותו סוג)? האם יש אפשרות אחרת (לא דייסיק?)?

תודה רבה!
JT
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

דייסק אינו מאחד. דייסק הוא מתג שמקבל פקודות דרך הכבל שמגיע מהממיר. הפקודות אומרות לדייסק את איזה LNB לחבר לממיר.
JTT
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי JTT »

תודה על התשובה!

אם הדייסק רק "מנתב" את המידע שזורם מכל LNB איך אני יכול לבחור בממיר שלי איזה LNB נמצא בכל ערוץ (יש לי VisionNet 2100)?
ומה לגבי השאלה השניה? האם LNB יכול להפריע לפעולה התקינה של דייסק?
סמל אישי של משתמש
eli
תותח על
תותח על

שליחה על ידי eli »

לדייסק יש פורטים המסומנים באותיות ABCD או 1234 בממיר יש אפשרות להגדיר לכל לווין את הפורט הנדרש לפי מה שחובר בדייסק. הדייסק הוא לא מאחד הוא סוויץ שכל פעם מפעיל כניסה אחרת על פי ההגדרה בממיר. וLNB לא יכול להפריע לפעולת הדייסק כי כמו שכתבתי הוא סוויץ כל פורט בנפרד.
לצורך ההבנה שלך נניח שחיברו את עמוס לפורט 1 בדייסק אז ההגדרה בממיר היא עמוס דייסק A.
Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today...
JTT
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי JTT »

תודה רבה על התגובה

אז יש לי בעיה ככל הנראה (ולא עם ההבנה) - כשאני מחבר LNB מסויים שהוא לא מאותו סוג של ה LNBים האחרים אני מצליח לקלוט רק מה שמופיע בפורט 1 בדייסק שזה קצת מוזר לאור מה שאתה אומר אבל אתם המומחים פה מבין שנינו. כרגע אני מכוון ל Hotbird 6 ול Nilesat 101, ניסיתי להוסיף LNB לעמוס ואז נתקלתי בבעיה שציינתי.
לגבי הגדרות בממיר - לכל Service אני יכול להגדיר רק את הפרמטרים עליו בלי כל אפשרות לבחור איזה פורט בדייסיק הוא נמצא - ולכן אין לי אפשרות לכוון שני תדרים זהים בפורטים שונים בדייסק.

כנראה שאצטרך עדכון קושחה למכשיר בשביל להיות מסוגל להגדיר את הפורטים. אנסה גם לקנות LNB חדש ואראה אם זה אפשרי לקלוט את עמוס - אם זה שוב יעשה לי בעיות כנראה שהבעיה בדייסק עצמו.

תודה רבה לשניכם על ההסברים :rolleyes:
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

דייסק עובד על ידי פקודות מהממיר למיתוג הכניסות שלו. אבל הוא גם צריך להעביר ל LNB מתח עבודה שדורש זרם וגם הדייסק עצמו דורש זרם לצורך העבודה שלו. אם סה"כ הזרם גבוה ממה שהממיר יכול לספק אז עלולה להיות בעיה.
wwe160
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: דייסק - מה זה?

שליחה על ידי wwe160 »

אם יש לי לווין אחד חייב דייסיק ?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר