שידורי נסיון ב DVB-T2 ...מה קורה ?

בחודש אוגוסט 2009 מדינת ישראל התחילה בשידורים דיגטליים קרקעיים. כל מה שרצית לדעת ולשאול
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שידורי נסיון ב DVB-T2 ...מה קורה ?

שליחה על ידי גלובל »

מישהו יודע מה קורה עם שידורי הנסיון ב T2 ? מה בכלל עם עתיד ההרחבה של עידן פלוס ?
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: שידורי נסיון ב DVB-T2 ...מה קורה ?

שליחה על ידי Sys_Admin »

גלובל כתב:מישהו יודע מה קורה עם שידורי הנסיון ב T2 ? מה בכלל עם עתיד ההרחבה של עידן פלוס ?
כמו שפעם היו מודיעים בערוץ ראשון בכל ערב: בזאת תמו שידורינו להיום.
שידורי ניסיון שנערכו בתקן DVB-T2 היו לצורך בדיקת ציוד מסוים, תפקוד שלו, פריסה, הפרעות ממנו למערכות אלחוטיות אחרות והפרעות ממערכות האלה עליו, כמו למשל השפעות הדדיות בין LTE לבין DVB-T2 והכיסוי שמתקבל מהציוד לצורך תכנון פריסה עתידי. ברגע שהבדיקות של הציוד המדובר הסתיימו, השידור כבר לא נידרש יותר, המשדרים כובו וציוד פורק ובחלקו הוחזר למשווק. בשלב זה לא קיים צפי מוגדר לשידורים סדירים בתקן זה או הרחבה של השידורים הקיימים. כל הערוצים שהיו מיועדים להיכנס להרחבה של עידן + , כמו למשל, ערוץ 20 , 9 , 23 וכל השאר בשלב זה ימשיכו את ההפצה שלהם רק באפיקים שהיו הקיימים עד עכשיו. גם השדרוג של הערוצים שמשתתפים כרגע בעידן פלוס, לתקן HD , הוא נכון לעכשיו לא עומד על הפרק בזמן הקרוב. מה שכן, יכול להיות שבחודשים הקרובים יערכו עוד מספר בדיקות של ציוד תמסורת חדש ולצורך זה יפעילו מספר משדרי ניסיון במקביל לבדיקת סנכרון SFN שמתקבל . הבדיקות יתמקדו בתופעות כמו latency , jitter , packet loss והשפעה שלהן על הסנכרון.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

חבל מאוד ... לא מובן למה בארץ בה מפתחים טכנולוגיות פורצות דרך התשתיות העצמיות הם מהמפגרות ,
ביחוד בנושא של שידורי טלויזיה תמיד היינו מהאחרונים במדינות המערב להכניס טכנולוגיות מתקדמות
כך היה במעבר לטלויזיה בצבע , שידור בכבלים ושידור בלווין ...
gilush99
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי gilush99 »

הכי טוב שיעברו לשידור ב-HD ויפעילו מחיקון שמוריד את האיכות בחזרה ל-SD
:lol:
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

גלובל כתב:חבל מאוד ... לא מובן למה בארץ בה מפתחים טכנולוגיות פורצות דרך התשתיות העצמיות הם מהמפגרות ,
ביחוד בנושא של שידורי טלויזיה תמיד היינו מהאחרונים במדינות המערב להכניס טכנולוגיות מתקדמות
כך היה במעבר לטלויזיה בצבע , שידור בכבלים ושידור בלווין ...
חבל, אבל זה צפוי, כי רק במקום שלא קיימת כלכלת שוק חופשי , אלה מדיניות של ההסדרה, רישיונות, זיכיונות וכו' יכול להיות מצב כזה. ודרך הגב גם בשאר הטכנולוגיות, תקנים ותשתיות אנחנו גם מה שנקרא מובילים מאחור. החדשנות הטכנולוגית שלנו קיימת רק במוחם הקודח של הכתבים או מספרי סיפורים בתקשורת שניתן להאכיל אותם בכל בלוף, כי מבחינתם, זה משהו מסובך, מהסוג הנושאים שהם לא ינסו לבדוק או לאמת אפילו.
כל זה נכון לכל הנושאים, כמו התשתיות של רשת אינטרנט שלנו, שאפילו במדינות עולם השלישי מבוססות כבר עשרות שנים על סיבים אופטיים ובעשור האחרון כבר עד בית הלקוח, רשתות סלולר, שכבר בסוף שנות השבעים כבר היו קימות, אבל לא כאן, וגם היום הרשתות סלולר שלנו זה בדיחה גסה, אפשר להמשיך גם לנושא החם של שנות השבעים של האלף הקודם, והנושא הוא כמובן אבטחת מידע, איומים ולחימת נגד שאצלינו משום מה גילו רק עכשיו באיחור אופנתי וגם ממשיכים לכנות את כל המכלול הזה במונח לא קשור, בשם סייבר ולהמשיך להתעלם מכל הכללים היסודיים של אבטחת מידע, תוך כדי שמספרים איזה מעצמת סייבר אנחנו בזמן שממשיכים לחטוף לנו פעם אחרי פעם את שירותים אסטרטגיים כמו שידורי לוויין מבלי שאנחנו מצליחים אפילו לאכן את המבצעים, בזמן שכל קאקר מעזה מיירט לנו את שידורי כתב''מים שלנו, המנהג הקדום שהתפתח עוד אי שם בשנות התשעים עוד בלבנון ואפשר להמשיך ולהמשיך. כמובן שאפשר להזכיר גם את הטכנולוגיות של הפצת ערוצי רדיו, שעוד בשנות התשעים, בעולם כבר הכירו את הפלא של השירות הדיגיטלי DAB ורק אצלינו ממשיכים במוצג המוזאוני בשם FM .
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

מה עושה את פרוצדורת המעבר הזו כזו מסובכת?
זאת באמת כזו השקעה כספית גדולה עבורם?! הרי לא צריך להתחיל מאפס אני מניח...
עד כמה קיימת אי תאימות בין הציוד המשמש עבור תשדורת T1 ו-T2?
אם היה רצון היו גומרים מהר.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

מה שעושה את הפרוצדורת המעבר לכזו מסובכת, זה חוסר רצון לבצע את המהלך. כי הרי אף אחד לא רוצה שמחר בבוקר יתחילו לשדר בצורה פתוחה ונגישה לקליטה פשוטה כמה עשרות של ערוצי טלוויזיה בעברית. מצב כזה יגרום לנטישה המונית של הלקוחות מחברות כמו YES ו HOT , מה שיגרום להם להפסדים כבדים.
מבחנת השקעה כספית, היא מזערית בקני מידה של ההשקעות ותקציבים של הגופים המשדרים. מבחינת ציוד שנדרש להחליף, אז מדובר כמעת על כל הציד האקטיבי, כולל אנקודרים, מולטיפלקסרים, מתאמי SFN , מודולטורים ואפילו את מגברי הספק. מה שלא נדרש להחליף, זה את האנטנות, פידרים ואת התרנים :D .
אם היה רצון, אז היו גומרים עוד לפני חמש שנים, כי אפילו מדינות כמו רוסייה נכנסו לנושא של DVB-T2 כבר לפני חמש שנים ויש להם היום שלוש רשתות SFN פעילות, שמשדרות יותר משלושים ערוצי טלוויזיה, שמתוכם גם כשישה ב HD מלא. וכל זה בחינם, פתוח ובפריסה שבגודלה דומה לגודל של כל מזרח התיכון. היום אפילו בעזה קיימים שידורים סדירים של DVB-T2 , מבלי כבר להזכיר את מדינות שנמצאות בקדמת הטכנולוגיה כמו סרי לנקה, תאילנד, וייטנאם או אפגניסטן. :)
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

יש צורך שמישהו ירים את הכפפה ויקים תנועה חברתית חדשה שתאבק " למען ישראל עם תשתיות תקשורת מתקדמות "
ותעלה למודעות הציבור את הבעיות וחוסר התשתיות דווקא במדינה שחרטה על דגלה להיות בקדמת החדשנות והייטק העולמית !!
האג'נדה של תנועה כזאת יכולה להיות -
1) מאבק בערוצי הטלויזיה המסחרים 22 ו-10 שאינם עוברים לשידור HD
2)מאבק לשיפורי שידורי הרדיו בישראל ומעבר מיידי מ FM ל- DAB
3)מאבק לשיפור והרחבת תשתית שידורי הטלויזיה בטרסטריאל ומעבר מיידי לתשתית ל - DVB-T2
הקצאת רוחב פס בטכנולוגיה זאת לשידורים ב HD ולשידורים של טלויזיה רב ערוצית שתתחרה בדו-אופול - הוט ויס ותוריד מחירים .
4) מאבק לשידרוג מיידי של רשתות האינטרנט במדינה , פייבר לבית מיידי בכל הערים הצלת מיזם אנלימיטד
הכנסת מתחרים נוספים ומאבק במונופול של בזק והוט בתשתיות הקויות ,
5) הענקת רשיון לשידור טלויזיה רב ערוצית באינטרנט בטכנולוגיה HD לבעלי זיכיון חדשים ולקיימים ...פתיחת השוק לתחרות .
6)תחילת שידורי ניסיון ב UHD 4K ע"ג תשתיות מתקדמות חדשות שיקומו

ניתן להוסיף לרשימה ככל שרק הדמיון יפליג ....
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כמובן שניתן להוסיף לרשימה ככל שרק הדמיון יפליג, אבל מעבר להוצאת קיטור הדבר לא יוביל לשום תוצאה אמיתית, כי מי שמכיר איך שהתהליכים מונעים ופועלים כאן יודע שלהילחם בטחנות רוח לא מוביל לשום מקום. וכל מי שרצה וידו הייתה משגת, כבר פתר לעצמו את רוב הבעיות בצורה פרטנית. למשל מי שרצה שירותי טלוויזיה איכותיים, אז דאג כבר מזמן להתקין את האנטנה לקליטה של שידורי BSkyB למשל. מי שרצה חיבור אינטרנט מהיר התחבר כבר מזמן ל Data Center הקרוב דרך עורק אלחוטי של 1Gbps ויש כאלה שגם קימבנו לעצמם סיב ישיר עד הבית. אפילו הדברים הכי פשוטים וטריוויאליים שלא עולים כמעת כסף לספקים, כמו למשל קישוריות ב IPv6 שהיא כבר מזמן דבר בסיסי וחיוני שניסיתי להזמין כאן לפני יותר מעשור, ומסתבר שכאן זה משימה בלתי אפשרית והייתי צריך למשוך את השרות הזה עם כל הטווח הכתובות שהזמנתי מחו''ל כ VPN ואצלינו עד היום עוד לא למדו לספק את החיבור עם כתובות IPv6 כנדרש.
יותר מזה היום כבר אצלי זה הרגל, שאם אני צריך ציוד תקשורת כלשהו, אז אני אפילו לא אבדוק אצל הספקים כאן, אלה ישר אזמין מחו''ל, אחרת כל דבר הכי קטן יהפוך לפרויקט מורכב של בירורים וברבורים שלא מובילים לשום מקום, ובסיום לסיפורים שמדובר על מוצר חדש ומיוחד שלא זמין כאן ואין לו אישורים של משרד התקשורת המקומי.
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

מה שעושה את הפרוצדורת המעבר לכזו מסובכת, זה חוסר רצון לבצע את המהלך.
בקיצור, התיאטרון הקאמרי.
העיקר לעשות רושם.
סמל אישי של משתמש
deepspace
תותח על
תותח על

שליחה על ידי deepspace »

יותר מזה היום כבר אצלי זה הרגל, שאם אני צריך ציוד תקשורת כלשהו, אז אני אפילו לא אבדוק אצל הספקים כאן, אלה ישר אזמין מחו''ל, אחרת כל דבר הכי קטן יהפוך לפרויקט מורכב של בירורים וברבורים שלא מובילים לשום מקום, ובסיום לסיפורים שמדובר על מוצר חדש ומיוחד שלא זמין כאן ואין לו אישורים של משרד התקשורת המקומי.
אפשר להגיד שאני הבאתי את זה לרמת המסמר הבודד חחח
אני גם לא בודק בכלל יותר שווקים מקומיים. לא הייתי בזאפ הרבה זמן...
גם מסין נגמלתי והיא נדחפה לעדיפות שלישית (בעיקר עקב מחירי המשלוח הגבוהים משם).
המכס אבל התחיל לעשות לי צרות. שולח לי חיובים ומס קניה על חבילות פטורות! |לא|
מסתבר שיש קשר ישיר בין גודל החבילה לרמת הכאב הראש שתקבל.
הרבה טרטרת גורם לי. כאב ראש VS חסכון כספי.
חלק גדול מהיופי בקניות בחו"ל היה הנוחות ועכשיו זה הולך ונעלם עבורי.
הם אפילו ביקשו ממני אישור תקשורת על צלחת לווין לא גדולה! אפילו אחרי שהצגתי בפניהם פטור כללי גורף!
אנאלים. [מחשב] (מסתבר שזאת הפעם הראשונה שנתקלו במישהו שמזמין צלחת בדואר)

אני רוצה להביא עכשיו קרטון של לוחות סולאריים במשלוח ימי.
המכס יתייחס ל-30 פאנלים כיבוא אישי? :unsure:
תמיד לא ברור איתם מה יותר כיבוא אישי ומה לא.
הניחושים זה מה שהורג אותי...
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

אם כל ההסכמה לנאמר פה לפני, צריך גם לא לשכוח שאנחנו לא בדיוק שווייץ וצריכים להתמודד עם בעיות יומיומיות קשות.

צריך לקדם את האג'נדה הזו דרך חברי כנסת. צריך לנסות לפנות למספר חברי כנסת עם יכולת השפעה והבנה טכנולוגית.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
שלח תגובה