מה זה אומר? פתאום אני שומע רעשים

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: מה זה אומר? פתאום אני שומע רעשים

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 28 ספטמבר 2018, 15:59 איך בודקים כמה כתיבות נעשו? האם מחכים עד שיתחילו בעיות כדי להחליף ssd?

חלק מהמנגנונים הרלוונטיים כבר פירטתי בתגובה מעל ודבר נוסף זה מנגנון S.M.A.R.T הישן והטוב, שעבר שדרוג לפני עשרים שנה לצורך תמיכה ב SSD וכולל גם חיישנים ומונים שבוחנים את נתוני SSD ובמקרה הצורך מתריעים על אפשרות של בעיה עוד הרבה לפני שהיא מתרחשת.
בכל מקרה, בהקשר זה, אם להתחשב בזה שהמשאב של מחזורי כתיבה לתא של SSD היום הוא כזה שדיסק אחד יכול לשרת עשורת שנים, אפשר להזכר בבדיחה ישנה על אותו אחד שרכש צב ולשאלה של חברים למצורך מה, הוא סיפר שנודע לו שצבים חיים יותר משלוש מאות שנה והוא רוצה לבדוק את זה אישית. :D

צירפתי צילומי מסך של מנגנוני הגנה ודיאגנוסטיקה האלה מהמחשב נייח שלי:
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

moshe2go כתב: 28 ספטמבר 2018, 17:10 הכל נכון, אבל בשורה התחתונה כשמדובר על מחשבים רגילים ולא מערכות מורכבות, שבדרך כלל אינן מיועדות לצרכים ביתיים,
עדיין בטכנולוגיה הנפוצה הקיימת כיום, יש עדיפות לכונן מכני במידה והמחשב אינו נייד. פשוט מטעמים פרקטיים של עלות תועלת

מבחינת עלות תועלת לא משתמשים ברכיב עתיק, רכיב כזה שהופך את כל המחשב לעגלה. להשתמש היום בדיסק מכני, זה כמו לנסוע עם אמברקס משוך.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

תודה, זה הרגיע אותי.

לגבי מחשב נייח, אני מאד אוהב את הטכנולוגיה של אפל של fusion drive שמשלב ssd עם דיסק מכני ודואג שפיסות נתונים שנדרשים הכי הרבה יהיו זמינים על ssd למהירות והדברים הפחות נדרשים יהיו על מדיה זולה כמו הדיסק קשיח
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

מדובר על משהו שלפני שנים רבות עוד השתמשו בו גם ל PC והשם שלו של היה hybrid drive והוא אפילו היה נתמך בביוסים של INTEL ברמה של RAID. די מהר זה התברר כבעיה אחת גדולה, כי הניהול של מערכת זו מכביד עוד יותר על מנגנון האחסון וכל החיסכון הכספי במקרה זה מתורגם לביצועם ירודים ביותר. כמובן שבשלב שעברו ל NVME, כבר לא היה יותר שום היגיון לסחוב את גיבנת זו. מצורף צילום של איך נראים פיזית דיסקים SSD שבשימוש בשנים אחרונות.
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על
Has thanked: 22 פעמים
Been thanked: 4 פעמים

שליחה על ידי moshe2go »

איך בודקים כמה כתיבות נעשו? האם מחכים עד שיתחילו בעיות כדי להחליף ssd?
אם אתה עובד עם לינוקס אז יש כאן אחלה מדריך:
https://www.techrepublic.com/article/ho ... -in-linux/
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

"אם אין קוטג' תאכלו מילקי" – אמרה המלכה טרם הואצה הגיליוטינה בקצב 9.8 מטר לשניה בריבועעעעעעעעע
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

לא רק שבכתבה ההיא מדובר על שימוש בלינוקס, אלה על הקשר של שימוש כזה ב DATA CENTER, בחוות שרתים, כמו שהוגדר שם במדוייק: "Do you use Linux machines in your data center?". ורוב הסיכויים שהשאלה: "איך בודקים כמה כתיבות נעשו? האם מחכים עד שיתחילו בעיות כדי להחליף ssd?", לא קשורה כלל על ניהול של חוות שרתים, אלה על מחשב PC, כך שהכתבה זו פשוט לא רלוונטית לנושא, מעבר לזה גם שרוב הסיכויים שמה שרץ על ה PC המדובר זה בכלל לא לינוקס. מצורף צילום שממחיש מה זה חוות שרתים:
סמל אישי של משתמש
moshe2go
תותח על
תותח על
Has thanked: 22 פעמים
Been thanked: 4 פעמים

שליחה על ידי moshe2go »

אכן כתבתי שמדובר על לינוקס... תתפלא אבל יש כמה משתמשי לינוקס בסביבה, אני אחד מהם וישנם עוד רבים בארץ
smartctl רלוונטית לחוות שרתים ומנסיון אישי גם ל PC
לטעמי, ההערות שלך מיותרות
DM800se clone
1.80 ממונעת 30W-62E
על הגג מטריה הפוכה
מלקטת גשם כְמַן משמים
מבשרת בוא המהפכה
מרחב פתוח לצמא כמים

"אם אין קוטג' תאכלו מילקי" – אמרה המלכה טרם הואצה הגיליוטינה בקצב 9.8 מטר לשניה בריבועעעעעעעעע
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

אכן שאלתי לגבי windows server עם ssd ככונן ראשי
suave
חבר ותיק
חבר ותיק
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי suave »

אני חייב להסכים עם משה כאן, אני משתמש לינוקס ביומיום (מנג'ארו בלפטופ ודביאן ב NAS) והכלי שהוזכר גם שימושי למשתמשים רגילים לא רק עבור חוות מחשבים.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

טוב, אנסה להסביר את מה שמובן מעליו גם כך, בנוסף לזה ששואל מקורי של השאלה הסביר כבר שבאמת ולא מדובר בלינוקס, אלה במערכת הפעלה של MICROSOFT.
מעבר לזה שהכתבה שצורפה דיברה בכלל על חוות שרתים וגם, אם הייה מדובר על מחשב PC לפטופ למשל כמו שהוזכר כאן על ידי משתמש אחר או אפילו מחשב דסקטופ שמריצים לינוקס, אז מי שעובד מול מחשב כזה, עובד מן הסתם בסביבה גרפית של XWINDOWS , נניח בממשק GNOME ולא בשורת פקודה. מקסימום הוא פותח מסוף מתוך ממשק גרפי, אם יש צורך ב CLI. ולסביבה גרפית כזו בלינוקס קיימים כלים גרפיים בהתאם. כלים כאלה שאין להם שום קשר לכלי שהוזכר כאן בכתבה. אחד מהכלים כאלה, הוא למשל GSmartControl המוכר מזה שנים למי שבאמת עובד עם לינוקס. מצורפים צילומי מסך של כלי כזה, שממחישים את ההבדל מול מה שדובר בכתבה. זה כל הסיפור ואין מה לסבך אותו סתם במקום שאין בו שום אפשרות להסתבך.
https://gsmartcontrol.sourceforge.io/ho ... creenshots
suave
חבר ותיק
חבר ותיק
Has thanked: 8 פעמים

שליחה על ידי suave »

אין לי מושג למה התחלתם לדבר על ווינדוס אולי מישהו הציע להוציא את הדיסק מהממיר ולחבר למחשב רגיל שמריץ ווינדוס שזה סתם מיותר, בכל מקרה פותח השרשור ציין שמדובר בממיר VU+ שהוא ממיר לינוקס, לכן כלי של CLI הוא רלוונטי בהחלט. בממיר שלי מותקן OPENATV ואימג' זה יש בו smartmontools לדעתי נמצא גם בכל ממירי אניגמה2 כל מה שצריך לעשות זה SSH לממיר ולהתקין את החבילה בשורה opkg install smartmontools ואז אפשר להשתמש בכלי בשורת הפקודות. זה נחמד שיש כלים גרפים אם אתה משתמש בדיסקטופ או לפטופ פחות רלוונטי לממירים אלא אם יש פלאגין/תוסף שעושה זאת דרך השלט לא בדקתי אם יש. לגבי gsmartcontrol זה חבילה שרצה בעיקר על GNOME אני אוהב להשתמש ב KDE לא מעוניין להתקין ספריית GTK רק לדבר הזה ושימוש בשורת הפקודות מספיק לי מזה שגם ל KDE יש כלים גרפים משלהם, אבל תודה על העצה sys_admin ;) אם בכל זאת השואל בפוסט הראשון מעוניין לעשות זאת דרך ווינדוס לכל חברת דיסקים קשיחים יש כלים משלהם כמו ש sys_admin הביא דוגמה ה magician של samsung כך שאפשר לחפש באתר של החברה שמייצרת את הדיסק או ללכת באלטרנטיבה של כל מני כלים אונברסלים שאפשר להתקין על ווינדוס.
gilad2211
תותח על
תותח על

שליחה על ידי gilad2211 »

טוב עידכון:

שמתי לו הארדיסק של 750 ועכשיו הוא עובד לי נהדר. הוא זיהה אותו פירמט לי אותו הכל מעולה. 750 בהחלט מספיק לי להקלטות :)
סמל אישי של משתמש
yoramile1
תותח על
תותח על
Has thanked: 6 פעמים
Been thanked: 1 פעם

שליחה על ידי yoramile1 »

גלעד היקר העניין הוא אם ההארד דיסק החדש בעוד כמה ימים או שבועות או חודשים יתחיל נאמר בפחות משנה להשמיע רעשים של חריטות כמו הקודם? השאלה הנשאלת היא האם לדעתך הממיר דופק את ההארד דיסק ?
"Samsung QE55Q80T 4K QLED 55
philips LED TV 40" 100Hz 5605h
Zgemma h7s
Vu+ Ultimo 4K
Vu+ Uno HD
TeVii S472 DVB-S2 PCIe
IdanPlus-Astra 4.9E-Eutelsat 9E-Hotbird 13E-Eutelsat 16E-Badr 26E-Hellas 39E-Turksat 42E-Yahsat 52.5E
gilad2211
תותח על
תותח על

שליחה על ידי gilad2211 »

לפי דעתי לא.

אגב, הרעש ששמעתי זה היה אחרי שהוא הקליט משהו.

פירקתי אחד אחר של 750 מלפטופ ונראה מה יהיה. לא מאמין שהממיר דופק את ההארדיסק לא רואה סיבה לזה.

לפעמים הארדיסקים הולכים אחרי המון זמן.
סמל אישי של משתמש
yoramile1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי yoramile1 »

מקווה מאוד שלא הממיר, כי אני גם רוצה להרכיב הארד דיסק מכני לממיר.
gilad2211
תותח על
תותח על

שליחה על ידי gilad2211 »

אתה יכול להיות רגוע,

אין סיבה שהממיר יהרוס את ההארדיסק.
סמל אישי של משתמש
yoramile1
תותח על
תותח על

שליחה על ידי yoramile1 »

[מנגן] |כן|
"Samsung QE55Q80T 4K QLED 55
philips LED TV 40" 100Hz 5605h
Zgemma h7s
Vu+ Ultimo 4K
Vu+ Uno HD
TeVii S472 DVB-S2 PCIe
IdanPlus-Astra 4.9E-Eutelsat 9E-Hotbird 13E-Eutelsat 16E-Badr 26E-Hellas 39E-Turksat 42E-Yahsat 52.5E
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

בהקשר זה שעלתה כאן השאלה, באיזה נפח של הדיסק הקשיח ומחיצה בו תומכים מקלטי לוויין אני יכול לעדכן שבדיוק השבוע התקנתי דיסק קשיח של 5TB בגודל פיזי של 2.5" והוא מזוהה מצויין במקלט DM920 וגם מקליט את השידורי 4K במקביל מכמה לוויינים בו-זמנית.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

וואוו לא ידעתי שכבר קיימים 5 טרה בגודל הקטן
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

כבר כמה שנים שמוצר זה זמין וקיים בשוק. הבעיה היחידה היא שפיזית דיסק זה הוא יותר "עבה" מדיסקים 2.5" פשוטים נפוצים. דיסק זה, הוא בעובי של 15.5 mm, ודיסקים דקים יותר הם בעובי של 7.2 mm ( כחצי ממנו ) ובגלל זה דיסק זה מתאים למיתקונים שתוכננו לממדים אלו. למשל המגירת דיסק של מקלט DM920 מתאימה ואפילו נשאר עוד מילימטר של מרווח.
https://www.seagate.com/em/en/internal- ... #specs-2-5
שלח תגובה