חלל תקשורת ביטלה את העסקה עם לוראל - עמוס 8 צפוי להיבנות בישראל

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
Vcynu054
חבר פורום
חבר פורום

חלל תקשורת ביטלה את העסקה עם לוראל - עמוס 8 צפוי להיבנות בישראל

שליחה על ידי Vcynu054 »

בשבועות האחרונים מתקיים משא ומתן בין ממשלת ישראל, התעשייה האווירית וחלל תקשורת על בניית הלוויין. במקביל, חלל ביטלה את ההסכם עם חברת Space X של אלון מאסק לשיגור עמוס 8.

חברת חלל תקשורת הודיעה כי לא שילמה מקדמה לחברת לוראל האמריקאית, שעימה סיכמה במרץ השנה על בניית הלוויין בתמורה ל-112 מיליון דולר. מכיוון שהיום הוא המועד האחרון לתשלום המקדמה, משמעות ההחלטה היא ביטול ההסכם. בנוסף, הודיעה חלל תקשורת כי ביטלה את ההסכם שחתמה עם חברת Space X של אלון מאסק לשיגור עמוס 8. על פי ההודעה חלל תקשורת זכאית להחזר חלקי של הסכום ששילמה עד עתה לחברה של מאסק. עוד מציינת חלל תקשורת בהודעתה כי היא בוחנת שיתוף פעולה עם ממשלת ישראל לבניית ושיגור עמוס 8.

בשבועות האחרונים התקיימו פגישות בין גורמים בממשלת ישראל, התעשייה האווירית וחלל תקשורת ונראה כי המודל שנבחן (ויושם בעבר בלוויינים קודמים של חלל תקשורת), הוא שותפות של הממשלה בבניית הלוויין. בתמורה הממשלה מקבלת קיבולת שידור בלעדית ושותפות מסוימת בהכנסות.

ההחלטה של חלל תקשורת הבוקר התקבלה לאחר שבתחילת החודש אימץ הקבינט המדיני בטחוני את יוזמת משרד המדע לפעול לבניית לווין בישראל, כאשר הודיע כי המדינה תישא בחלק מהעלויות. בעבר נטען כי חלל תקשורת העדיפה את ההצעה של האמריקאים על פני זו של התעשייה האווירית משום שהייתה זולה בכ-88 מיליון דולר, וכן משום שלוח הזמנים של לוראל קצר יותר. עם זאת הלווין של תע"א וממשלת ישראל שונה בהרבה ובעל יכולות משופרות.

בנוסף לכך חלל חתמה עם חברה זרה על הסכם של 55 מיליון דולר וקיבלה אישור רגולטורי, כלומר עסקת 55 מיליון הדולרים של עמוס 17 יוצאת לדרך.
DAVID L
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: חלל תקשורת ביטלה את העסקה עם לוראל - עמוס 8 צפוי להיבנות בישראל

שליחה על ידי DAVID L »

אני מקווה שזה לא יהיה על חשבון משלם המיסים הישראלי
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

המדינה תסבסד את בניית עמוס 8 בעשרות מיליוני דולרים; חלל ביטלה ההסכם עם לוראל:
https://www.themarker.com/markets/1.6498068
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

שליחה על ידי גלובל »

כן ,זה יותר נוח ומשתלם לקנות לוויין בחצי מחיר ושהמדינה תשלם את ההפרש ...
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

"המדינה", זה מושג מכובס להסבר של מי שהולך לשלם את המחיר של ההפקרות הניהולית הזו, ושזה יהיה משלם המסים. אותו המשלם המסים הישראלי, שאף אחד לא ישאל אותו כלל, האם הוא רוצה לממן את הכשלים של בעלי תפקידים בחברה זו, של בעלי תפקידים שלא מבינים כלל לא את התחום הטכני שבו הם פועלים ולא את הסביבה הכלכלית שקיימת בשוק זה בעולם, ואפילו לא מבינים את הנזק שהם גרמו לכלכלה ולתדמיתה של מדינת ישראל במעשים שלהם ובהתנהלות רבת שנים זו מול הלקוחות ומול הספקים. מדובר כל ההתנהלות זו שמחקה את הערך של החברה המדוברת ביותר מ 70%, רק בשלוש שנים אחרונות, שגם בעשור לפני זה הערך של החבר הזו נמחק כבר כמעט לגמרי מהשווי ערך הקודם שלה. כרגע גם מתברר שלא יהיה מי שמוכן כלל לשגר את הלוויין "הדיגיטלי הראשון", שיורכב מהרבה אפסים וממעט מאוד אחדים, שבעיקר יהיו בצד של LSB.
pazitush
אחלה חבר
אחלה חבר
Has thanked: 24 פעמים
Been thanked: 1 פעם

שליחה על ידי pazitush »

ופרויקט ה"לביא" לא היה מגלומני? עד שקם מישהו והחליט ש"המלך הוא עירום".... נראה מה צריך לקרות עתה....תכינו את המלוות...
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

שם לפחות עשו משהו אמתי ולא סיפורים ריקים מתוכן וגם היו שם אפילו אנשי מקצוע של ממש.
DAVID L
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי DAVID L »

Sys_Admin כתב: 25 ספטמבר 2018, 18:04 המדינה תסבסד את בניית עמוס 8 בעשרות מיליוני דולרים; חלל ביטלה ההסכם עם לוראל:
https://www.themarker.com/markets/1.6498068
רע מאוד כי אם המדינה משלמת היא גם תרצה את הכסף בחזרה על חשבון משלם המיסים שישלם עוד יותר על מיסים למדינה
הטכנאי קרמר
תותח על
תותח על

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

רמי מה אתה דואג ? אתה במיילה לא משלם מיסים ? ואולי מקבל קיצבה מביטוח לאומי .
הסיבסוד הוא טיפה בים המיסים שמשלמים מס . הישיבות החרדיות הן מקבלים סיבסוד הרבה יותר גדול. והכול 10
DAVID L
חבר ותיק
חבר ותיק

שליחה על ידי DAVID L »

אני משלם מיסים אבל פה הסיבסוד כי האחרים טעו, בישיבות, הסבסוד זה לא בגלל טעות זה כי זאת האמונה שלהם של הרבנים שיהיו תלמידי ישיבות שילמדו תורה ולא רק במקום לשרת בצה"ל.
המיסים במדינה זה ממש לא קצת במיוחד אם אתה מחבר את כולם ביחד
זה פוגע למשל ביבואנים בארץ אני נגד ביטול פטור ממכס רק למטרה אישית
כי כיום להקים חברת יבוא זה עולה הרבה מאוד כסף גם כי צריך לשלשם הרבה מיסים למדינה כל על מוצר שהם מביאים וברגע שהרוב קונים בחוץ לארץ אז זה יכול להרוס אותם וכן לא תמיד מה שמוכרים בחו"ל זה מקורי ובמיוחד בלבוש הנעלה אי אפשר מהאינטרנט למדוד כדי לדעת אם זה מתאים לגוף האדם.
אז כל תוספת של מיסים יכולה לפגוע ביבואנים עוד יותר וגם באחרים שמרווחים בחודש פחות כסף
רק בטייקונים מי שמאוד עשיר בכסף זה בקושי יפגע כי הם לא חייבים לשלם הרבה יותר מיסים מאנשים אחרים כי אם יחייבו אותם אז הם יעדיפו להשקיע במקום אחר שטוב לה יותר להשקיע בו.

וקרמר אתה לאחרונה מעליב אותי ואני לא החלטתי אם טוב לי להמשיך לדבר איתך.
ואם שכחת אז השם האמיתי שלי זה לא דויד, דויד זה הכינוי שלי פה.
שלח תגובה