האם ניתן לכוון צלחת לקליטת "עמוס" ללא ציוד יעודי?

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
שלח תגובה
amron
חבר פורום
חבר פורום

האם ניתן לכוון צלחת לקליטת "עמוס" ללא ציוד יעודי?

שליחה על ידי amron »

יש לי צלחת שהייתי רוצה לכוון אותה לקליטת הערוצים הישראליים (הפתוחים) שמשודרים על עמוס. מכיוון שמדובר בשידור דיגיטלי, הבנתי שהכיוון בעייתי יותר. מה שאני מבקש לשאול, האם ישנה אפשרות לכוון את הצלחת ללא הציוד לכיוון ואם כן, איך?
יש לי שני ממירים - לא חדישים - אחד דרימבוקס 500S ו- Magnum legend FTA2505. אני יודע שזה לא פאר היצירה, כל מה שאני רוצה זו אפשרות לצפות בערוצים הישראליים. היום אני צופה באמצעות קודי אבל זה קצת בעייתי.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

Re: האם ניתן לכוון צלחת לקליטת "עמוס" ללא ציוד יעודי?

שליחה על ידי י א »

עדיף לך לצפות דרך אנטנה UHF לקליטת עידן+
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
amron
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי amron »

תודה לתשובה. כיוון שיש לי את כל הציודת בכל זאת מעדיף לנסות אם ניתן לכוון את הצלחת.
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק
Been thanked: 6 פעמים

שליחה על ידי הטכנאי- קרמר »

עידן + יעלה לך גג 100 ש"ח . יתר הקומבינות יעלו לך יותר $$ ופחות ערוצים . שכול הזמן מיתחליף התדרים
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

amron כתב: 25 דצמבר 2021, 11:12 תודה לתשובה. כיוון שיש לי את כל הציודת בכל זאת מעדיף לנסות אם ניתן לכוון את הצלחת.
נתחיל מהדבר הפשוט בכל הסיפור זה, שני מקלטים המדוברים אלה שיש לך הם מהתקופה של לפני יותר מעשור וחצי שנים. והיום הם יכולים לקלוט רק אבק ולשמש אך ורק כמוצגים מוזיאונים או כמעצור לדלת. וזה לא רק מהסיבה שאפילו ערוץ 11 הידוע ב"חדשנותו" הרבה עבר כבר זמן מה לשדר ב HD גם בלוויין, ולא רק שהוכרז שגם ערוצים ישראליים אחרים שמשודרים דרך לוויין עוברים לשידור HD, אלה גם שהמקלטים אלה אפילו לא מסוגלים לקלוט את התקני שידור שנדרשים בעשור וחצי האחרונים אפילו לשידורי SD, כאלה כמו DVB-S2. לא רק זה, אלה גם שהמקלטים אלה גם לא תומכים בקודאקים שבשימוש בעשורים אלה, אפילו לא ב MPEG4, מבלי כבר לדבר על קודאקים חדשים יותר שבשימוש בעשור אחרון.

ולשאלה האם אפשר לכוון את האנטנה לקליטה מלוויין ללא מכשיר בדיקה מתאים, התשובה היא, כן, כמובן. וזה בדיוק כמו התשובה לשאלה מאותו הוסג, שהאם אפשר להגיע ברגל למשל מאילת לרכבל עליון שבהר החרמון. וגם כאן כמובן שהתשובה כן, רק ששום אדם שפוי שלא עושה את זה בתור אתגר כלשהוא או בתור צעדת מחאה :D לא ינסה לבצע את זה ולמשל ייסע ברכב או עם אין לו אז בתחבורה ציבורית או שיזמין מונית.
כך גם בן אדם שאין לו את המכשיר בדיקה נדרש לכיוון של אנטנה לקליטה של שידורי לוויין ולא צריך את הכיוון ללא ציוד כאתגר הזוי כלשהוא, הוא פשוט יזמין וישלם לאיש מקצוע שיבצע את המשימה הלא מסובכת זו תוך כמה דקות, אם אין שום בעיה בציוד הקיים ואם יש בעיה, אז גם יחליף את הרכיבים התקולים.
שלח תגובה