סלולאר ב 5G איך עובד לכם ? ....אם בכלל .

מדור לדיונים על כל הנושאים הקשורים בתקשורת באופן כללי, ספקי אינטרנט קווי וסלולרי, LTE, 4G ו 5G, VDSL, כבלים, סיבים אופטיים וטלפונים חכמים ומחשבים
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על
Has thanked: 8 פעמים
Been thanked: 14 פעמים

סלולאר ב 5G איך עובד לכם ? ....אם בכלל .

שליחה על ידי גלובל »

לאחרונה שידרגתי את הנייד לחדש שיש לו 5G ...לצערי בסביבת המגורים שלי אין כיסוי של דור 5
וגם במיקום שנאמר לי שיש בעיר כיסוי לא הצלחתי לקבל כיסוי ולו להתרשמות בלבד ( אני בפרטנר ) .
לבעלי סמארטפונים חדשים שיש להם 5G מעניין אותי לדעת איך עובד לכם ? ואם עובד לכם באיזה רשת ובאיזה מיקום גיאוגרפי עובד לכם ?
וכמובן אם יצא לכם למדוד את המהירות המתקבלת זה בכלל יהיה מעניין לדעת ...תודה מראש .
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

Re: סלולאר ב 5G איך עובד לכם ? ....אם בכלל .

שליחה על ידי י א »

גם אני בפרטנר עם איפון 12.

יש חיבור 5G בהרבה מקומות בגוש דן כמו בראשון, חולון ועוד.

בדיקות מהירות שעשיתי הראה שיפור מ 4g אבל לא נפלתי.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

אנסה לענות על השאלות אלה וגם לתת כמה פתרונות לנושא. בכדי שתהיה אפשרות לגשת לרשת דור חמישי במקום שהיא נקלטת נדרש דבר ראשון שהכרטיס SIM שמזהה את הלקוח יהיה מאוקטב להתחבר לרשת זו. כך שצריך לבדוק, אם את הכרטיס SIM החדש שפרטנר הנפיקו הוא מתאים ורשום לגישה לרשת זו. האפשרות הבדיקה האמתית היא לא להתקשר למוקד ולשאול את הילדים שם, כי התשובות שלהם לא מייצגות שום דבר, אלה לבדוק במקום שבאמת קיימת קליטה ועם ממכשיר שלפני זה עם SIM אחר נרשם לרשת דור חמש, אם הוא יצליח להירשם עם SIM שלך.
נקודה הבאה. בגלל שבישראל כתמיד מנסים להמציא את הגלגל ותמיד עושים אותו במקרה הטוב מרובע, אבל לרוב משולש, גם במקרה זה של רשת דור חמש, בישראל דאגו לשמור על המסורת זו ולא השתמשו בתדרים שנועדו לדור חמש, אלה לקחו פרוסות תדר שהיה מיועד ל LTE ול UMTS. כך השיגו מספר דברים במכה אחת. דבר ראשון הרשת של LTE ו UMTS, שגם כך היו לא מהמהירות נהפכו עוד יותר איטיות. דבר שני, רשת דור חמש מראש כאן לא יכולה לתת ביצועים מעבר למה שנותנת רשת LTE. ודבר שלישי, זה שלישראל לצורך שימוש ברשת דור חמש נדרש ציוד קצה עם חלוקת תדרים בצורה "מיוחדת".
ובגלל סיבה זו, שיש לנו "מיוחדים" שמקבלים החלטות "מיוחדות" נוצר מצב "מיוחד" שמכשירים שמביאים מחו''ל בדרך כלל לא יעבדו עם רשת דור חמש כאן.
וזו הסיבה שאתה צריך לבדוק שהמכשיר שרכשת הוא ביבוא ישיר ולא ביבוא מקביל. ואם הוא ביבוא מקביל, אז לבדוק בנתונים שלו האם הוא תומך בצורה מלאה בתחום תדרים שבשימוש של דור חמישי בישראל.
גם אתה יכול לבצע ניסוי פשוט. במקום שבוודאות קיים כיסוי של רשת דור חמש של פרטנר, אתה במכשיר שלך מעביר את השימוש ברשתות לדור חמש בלבד. ואחרי זה אתה צריך לבצע את סריקת רשתות סלולר. אם בסריקה זו מופיעה רשת דור חמש של פרטנר, אז יש סיכוי סביר שהמכשיר כן קולט את התחום תדרים נדרש.

נקודות נוספות. היום אחרי שנה שחברות סלולר בישראל הכריזו בכל מקום אפשרי שהם מקימים רשת דור חמש, הפריסה שלהם בהקשר זה, לא עברה את... אחוז בודד ממדינת ישראל. וגם באותו אחוז בודד זה שבו הכיסוי זה קיים והקליטה היא מלאה אפילו, המהירות המתקבלת היא ברגעים בודדים עד ל 150 למגה וברוב הזמן לא עוברת את 40 מגה. ודבר זה לא קשור רק בכך שלא משתמשים כאן בתחום התדרים שמתאים לדור חמישי ולא רק בכך שנפרסו ממנו רצועות דקות כאלה שלא מספיקות לכלום, אלה גם בכך שההזנה של האתרים סלולריים אלה היא במהירויות של כמה מאות מגה בודדים בלבד.
יותר מכך, גם במהירות שמוצגת ב SPEED TEST, זו לא המהירות שמתקבלת בתקשורת אמתית. למשל היו לי מספיק מקרים שמי שמחובר לרשת דור חמש ובהמחשת מהירות הוא קיבל 40 מגה, אבל בחיבור VPN לרשת ארגונית הוא לא עבר 3 מגה בודדים.

והמצב זה לא הולך להשתנות גם בהמשך בשנים הבאות. וזה מסיבות שמצד אחד לא קיימת ולא מתוכננת כלל רשת של סיבים אופטיים בפריסה ארצית שנדרשת להזנה של אתרי דור חמש. בנוסף האתרים אלה גם לא מוקמים, בגלל שהחברות מבינות שרוב הלקוחות גם לא מודעים, אם הם בכלל מחוברים לרשת דור חמש או לא ומספיק להם שמכרו להם חבילת תקשורת שכתוב עלייה דור חמש. ואת הכסף לחברות סלולר הרבה יותר עדיף להשקיע קמפיינים פרסומיים עם שירים וריקודים ועם הנפשה צבעונית וססגונית.
למשל גולן טלקום וגם חברות אחרות כבר מעל שנה מוכרות חבילות תקשורת דור חמש מבלי שיש להן כלל רשת זו. :lol:
תמונה

ואין בכך שום דבר חדש. אם להוט, שאין שום קשר במכשירים שהיא משווקת תחת שם FIBER לרשת של סיבים אופטיים או לחיבורים כאלה, מותר לעשות את זה כבר שנים רבות, והלקוחות של הוט חושבים שדרך מכשירים אלה הם מחוברים לרשת של סיבים אופטיים, אז למה לא לעשות את זה גם בסלולר?
אם יש לנו סיבים בכאילו כבר כמה עשורים, אז למה שלא יהיה לנו גם רשתות דור חמש בכאילו?
נערך לאחרונה על ידי Sys_Admin ב 20 ספטמבר 2021, 10:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

כן ....חבר שעובד ברשת של פרטנר/הוט מובייל סיפר לי על הפריסה של דור 5 בתדרים של LTE , הנייד שקניתי Note 20 ultra הוא אכן מיבוא מקביל ולמרות שזה דגם 986B הדגם הכלל בינלאומי ולאירופה ,יש לי הרגשה שזאת הסיבה שלא נפתח לי ה 5g ,כבר החלפתי סים לחדש ודיברתי עם פרטנר ורעננו לי את ההגדרות אבל זה לא עוזר ,....ברשת 4+ אני מקבל מהירות הורדה 170 מגה כנראה שזה יהיה די דומה ל 5g אם היה נפתח לי ....מתסכל שפה הכל עקום בארץ והרגולטור הם חבורת חובבנים שמושפעים מבעלי הון ,
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

אם מדובר על מכשיר מסוג של Note 20 ultra, אז רוב הסיכויים שמדובר על דגם SM-N986B ולא 968B. ואם רוצים לנסות להתאים אותו לשימוש בישראל אז ניתן לנסות לצרוב בו את רום ישראלי מתאים עם תוכנת מודם רלוונטית לישראל. שלמכשיר זה למשל, הקובץ המעודכן הוא: N986BXXU3DUH2_N986BOXM3DUH2_ILO.zip
אני כבר צרבתי מספר מכשירים כאלה ואחרי זה הרשת של דור חמש עובדת סביר, אם שאר דברים הנדרשים תקינים.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

כן זה דגם - N986B ...(תיקנתי עצמי עוד לפני כן) ,אגב דגם DS ( דואל סים )

זה מה שנאמר לי שניתן לצרוב את הרום הישראלי והציעו לי במעבדה של גו מובייל ,
הבעיה שלי שזה ירסט לי את הטלפון לגמרי אחרי שהכל כבר מותקן ומסודר וזה הולך להיות בעייה גדולה עבורי .

שאלות -
1) מה יקרה כשבעתיד פרטנר תתחיל יום אחד להשתמש בתחומי תדרים שמיועדים ל 5G כמו בעולם הנאור ...האם זה יעבוד לי גם ללא הצריבה הזאת ?
2) האם יש סיכוי שבעתיד אחד העדכונים ב OTA יקבל הטלפון שלי עדכון שיסדר את זה שיעבוד ב 5G בתדרים של ישראל ?
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על

שליחה על ידי Sys_Admin »

אם מדובר על דגם sm-n986b/ds, אז גם נדרשת בשבילו תוכנה מתאימה ( שונה מדגם sm-n986b ).

1) בגלל שכבר נוצר בלגן שלם של ערבוב התדרים בישראל, כך שגם, אם בעוד שנים רבות ינסו להקצות תדרים נוספים לצורך של דור חמישי, אפילו בתחום של גלים מילימטריים, עדיין הערבוביה זו רק תתגבר ותסתבך עוד יותר, בגלל שמראש מתחילים מתכנון לקוי של מפת תדרים. מה שגם אף אחד כאן גם בעתיד לא יוותר על התענוג והמסורת המופלאה של המצאת הגלגל משולש, שנועד לכך שכולם ירגישו את היתרונות שלו בכל שליש מהסיבוב שלו ואשר מזכיר לנו כל הזמן את החוויות של סטארט אפ ניישן.
2) עדכוני OTA יורדים לפי הרום שמותקן כרגע וכוללים את הגירסת RADIO הקיימת בו. בגלל זה בכדי שיגיעו עדכוני OTA רלוונטיים לישראל נדרש מראש לצרוב את כל המודולי תוכנה מתאימים לכאן.

כל אלה הן סיבות מספיק טובות בכדי פעם אחד בהתחלה לבצע את הצריבה של מערכת מתאימה למפת תדרים ישראלית, אפילו שזה חד משמעי דורש את האיפוס המלא של המכשיר לאחר העדכון או לפניו.
כך ניתן לקבל מכשיר שגם העדכונים שיורדים בעתיד יהיו קשורים למה שנדרש כאן ולא כאלה שיביאו הפתעות שונות, כמו למשל אפילו ביטול האפשרות של הקלטת שיחות, כפי שזה קיים ברומים שמיועדים למדינות שבהן זה אסור בחוק.

גם, בגלל שמדובר על מכשיר מדגם של SIM כפול, אשר לא משווק בישראל כלל, אז לא מדובר בצריבה של חבילת תוכנה שלמה, אלה שנדרש להתאים את כל הרכיבים שלה לפי המכשיר ספציפי זה. למשל לבחור מודול RADIO בנפרד, מודול של BOOTLOADER, של PDA בנפרד, מודולים של AP\CSC\CP וכו'. ואת זה צריכים לקחת בחשבון אלה שיבצעו את הצריבה. ובכלל לא בטוח שבחנות המדוברת הם בכלל מודעים לכך ואת זה כדאי גם לבחון, אם לא עושים את זה לבד.
אני למשל דבר אחרון שאעשה, זה לתת לצרוב את במכשיר שלי לחנויות סלולר בישראל, אלה אבצע את זה לבד, כי לרוב מי שעובד שם זה ילדים שהידע בתחום זה זה מהם והלאה וכל מה שהם מנסים לעשות זה לקחת חבילת תוכנה שלמה ולצרוב אותה כמו שהיא ואם אחרי זה עובד רק SIM בודד, או שאם הם מצליחים לצרוב רק תוכנה בכלל לא של ישראל, אז הם אומרים שזה מה שיש.
נערך לאחרונה על ידי Sys_Admin ב 20 ספטמבר 2021, 14:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

טוב....נשמע בעייתי ,תודה על ההסברים המפורטים.
לאור כל זאת נראה לי שאשאר ככה בכל מקרה אין לי מי שיצרוב את הרום הנכון וממש לא בא לי להתקין הכל מחדש ,
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

אגב ....
האם השימוש בתדרים של LTE עבור דור 5
הוא בכל החברות ? או שבפלאפון למשל המצב שונה מפרטנר ?
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

בדיקת מהירות השבוע בראשון
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
סמל אישי של משתמש
גלובל
תותח על
תותח על

שליחה על ידי גלובל »

יפה |כן|

אני התייאשתי מ 5G ביטלתי את החבילה וחזרתי ל LTE בלבד, מקבל מהירויות טובות גם בדור 4 ,
שלח תגובה