כתבה לא ידידותית על DVB-T בעיתון ידיעות

בחודש אוגוסט 2009 מדינת ישראל התחילה בשידורים דיגטליים קרקעיים. כל מה שרצית לדעת ולשאול
שלח תגובה
prince_amir
תותח על
תותח על

שליחה על ידי prince_amir »

ביום שישי פורסם בעיתון ידיעות כתבה על השימוש החדש בממירי הDVB-T,
בהם הביעה הכותב דעה שלילית נחרצת לגבי תוכן השידור ויעילותו.
הטענות שהועלו היה השיעמום של חוסר הערוצים, לילדים אין מה לעשות, אין מבחר וכו וכו... חזרה לשנות ה 80

היתרון היחידי שהוא מציין הוא רק החסכון הכספי לאנשים מסכנים, דתים ואלו שאינם רואים טלווזיה או אלו ששונאים את HOTYES

ניתן להבין מהמגמה כי הכתבה שוללת כל תוכן עתידי או שימושי לממיר, לא דובר על השיפור לאזרח, על הטכנולוגיה העתידית של שימוש ה DVB-T וכן על היתרון שרוב עם ישראל צופה לרוב רק בערוצי 2 ו 10 ולכן אין יתרון לחברות הכבלים הלווין

הכותב עוד מסכם כי במשך 3 ימים צפה רק דרך הממיר ולא נהנה כלל.
לפי דעתי הכתבה איננה במקום ומגמתית שנועדה לתת פרסום נוסף חיובי לחברות הלווין והכבלים בניסון למנוע מאחרים לעזוב, כמו לא פירסם הכותב את האופציה שניתן להקליט עם הממיר או שחברות הלווין והכלבים מנסים למנוע EPG כדי לא לתת מענה הולם לשידורים.

בסך הכול על פי דעתי חבל שממלאים דף שלם על כלום.
IPBOX- 7W-4W-1W-9E-19.2E-13E-16E-23.5E-7E 28.2E 5E 39E 42E
2X1.3 meter dish, 1.8 meter jonsa dish, 1.0 H-H dish
3X1 meter dish
תמונה
סמל אישי של משתמש
invisble_man
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי invisble_man »

שמע. אני לא מכיר את הכתבה עצמה. אבל למי מה שאתה מתאר זה היה דיי צפוי שזה יקרה
חברות הכבלים והלויין רוצים למנוע נטישה. וכבר התחילו לפעול בשיא העוצמה.
לא חסר עיתונאים שכמה שקלים בכיס יגרמו להם להיות כמו לוביסטים בכנסת ולהעביר ללקוח אינפורמציה שתבטל את הטכנולוגיה החדשה.
אבל... לפי מה שתיארת. לא הכל רחוק מהאמת.
כמובן שהטכנולוגיה הזו היא לא פסגת השאיפות של רוב הציבור בארץ. אבל ישנם עד 100 אלף לקוחות שבהחלט מעבר לסוג כזה של טכנולוגיה יכול לשפר את מצבם הכלכלי והם לא ירגישו באיזשהו חיסרון.
הדבר היחידי שאני יכול לציין.... שמבחינת השיעמום ... השיעמום נשאר. גם בהוט וביס אין בדיוק מה לראות. אז אין כל כך הבדל. לראות סרטים ממוחזרים לנצח.. זה גם משעמם

מה שבטוח. צלחת בלווין תמיד תהיה אלטרנטיבה יותר טובה. מי כמונו יודעים את זה!
ועוד מה שבטוח. שהצרכנים שישארו בחברות הכבלים והלווין ירוויחו מזה בטוח! התחרות גדלה. וההצעות של המחירים עם הזמן ירדו.
ממיר Optibox Panthera HD
מחובר להוטבירד, נילסט ועמוס
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

לצערי הכתבה היא די נכונה ואמיתית. קנייה של ממיר כזה שכל מה שניתן לראות גרכו זה 5 ערוצים (כנראה רק 4 בקרוב) זה ברכה לבטלה. זה אולי יתן פתרון לאוכלוסיה מסוימת שבאמת לא צורכת שום ערוץ מעבר לערוצים הממשלתיים.

אם לא יצליחו פה להניע מגמה כמו במדינות מתוקנות אשר יאפשרו שימוש מסחרי בפלטפורמה הזו ויאפשרו להקים חבילת ערוצים מכובדת וחופשיה, אזי ההשקעה הזו היא בלתי מוצדקת בעליל.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
rams2
חבר פורום
חבר פורום

שליחה על ידי rams2 »

זה פשוט לא נכון מה שאתם אומרים ואני אסביר למה ...המהפכה האמיתית היא לא ערוצים כאלה או ערוצים אחרים , יס או הוט או צלחת או חבילת 5 ערוצים או רק ערוץ 1 .

המהפיכה היא מכשיר טכנולוגיה לא חדשה שמאפשרת לך להקליט את התוכניות שאתה רוצה לצפות בהן מתי שנוח לך . PVR כמו יס מקס .... . לאמא שלי לא היה מה לראות בYES ומאז היסמקס אין לה מספיק זמן לראות את התוכניות שהיא רוצה , פתאום נהיה שפע.

לי יש 3 שנים דיוידי מקליט עם הארד דיסק של פיוניר ואני מקליט תוכניות וצופה בהן וקופץ פרסומות וקופץ חלקי תוכניות שלא מעניינות וזה תענוג .

בקרוב חברה ישראלית יוצאת עם מוצר שכבר נכתב עליו ממיר DTT שיש לו ההארד דיסק ועוד כמה דברים נחמדים... ומביחנתי (ומנסיון ) 5 ערוצים זה המון המון המון ... גם בערוץ ה1 מספיק שתהיה שעה אחת מעניינת ביום שפתאום תראו שהארד דיסק מתחיל להתמלא ...
יש לי בהארד דיסק של הדיוידי 3 סרטים מצויינים מהערוץ 1 שחודש וחציעבר ועוד לא צפיתי בהם .

הכתבה שהיתה במעריב.... (גם בידיעות היתה ? ) כ"כ שטחית , מטומטמת ולא נכונה שלא התייחסתי אליה . ( אני קראתי אותה כבר ביום שלישי - אני עובד מעריב..) .

מי שלא מכור לספורט ישראלי בשידור חי , אין לו מה לעשות ביס בכבלים ואפילו בצלחת לווין .

לדעתי והיתה לי צלחת לווין ..צלחת היא רק לדוברי שפות. 95 אחוז מהערוצים בהוטבירד למשל לא ראויים להיקרא ערוצי טלויזיה .
סמל אישי של משתמש
moss81
תותח על
תותח על
Has thanked: 1 פעם
Been thanked: 3 פעמים

שליחה על ידי moss81 »

לא מסכים לדבריך ..."לדעתי והיתה לי צלחת לווין ..צלחת היא רק לדוברי שפות. 95 אחוז מהערוצים בהוטבירד למשל לא ראויים להיקרא ערוצי טלויזיה ."
שהייתי גר עם אחי היתה לי צלחת עם 3 LNB עמוס 4W נילסאט 7Wוהוטבירד 13E
עמוס 4W נתן את התחנות הישראליות שכרגע הן חינם בפלטפורמה השידור הקרקעי DVB T נילסאט 7W נתן ערוצי סרטים +סדרות+ ילדים וספורט והוטבירד 13E השלים את החבילה עם ערוצי חדשות ומוזיקה טובים וקצת ערוצי עולם שפות ...אתה יודע הרעיון הגדול בצלחת לויין הוא היכולת להתנתק ממקום X שאתה חיי בו ולראות קצת להיחשף מה קורה במקום אחר.
אני מסכים שבהוטבירד 13E יש לא מעט ערוצי זבל "טארוט +מכירות +ערוצי דת למינהם +וארוטיקה זולה " אבל עדיין זה טוב יותר מכלום ....
סמל אישי של משתמש
זורו44
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי זורו44 »

ציטוט"הכתבה שהיתה במעריב.... (גם בידיעות היתה ? ) כ"כ שטחית , מטומטמת ולא נכונה שלא התייחסתי אליה . ( אני קראתי אותה כבר ביום שלישי - אני עובד מעריב..) . "
הבעיה בעיתונות שלמילה כתובה יש השפעה גם אם מחר יעטפו את הדגים באותו עיתון.
גם אני עבדתי פעם בעיתונות-חילקתי "על המשמר ודבר" על אופניים לפני הלימודים.:lol:
לא משנה אם הכותב שולט בחומר או מרוויח שכר מינימום מה200 מילה שהוטל עליו
לכתוב, ההשפעה תהיה לטווח הקרוב בכל האתרים והחנויות שציפו למכור "קופסא פשוטה"
ב400 שקל בכמויות ולאור הכתבה יש סיכוי שימכרו הרבה פחות בגלל "שכתוב בעיתון ביקורת
שלילית.  
max2003
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי max2003 »

קודם כל החבילה הדיגיטלית הקרקעית מנסה לתקן כאן הזנחה הסטורית: שנים שקליטת הטלוויזיה "מהאוויר" בישראל הייתה בדיחה. ערוץ 1 משדר באמצעות למעלה מ 50 משדרים קורסים ברחבי הארץ שבנויים טלאי על טלאי וסובלים מתחזוקה איומה, ערוץ 2 בקושי נקלט באנטנה בריכוז האוכלוסיה הכי גדול של ישראל - גוש דן, ערוץ 10 לא ניתן לקליטה באנטנה בכלל.

ההזנחה ההסטורית הזאת + העובדה שאנו חיים באזור שבו יש תופעות יוצאות דופן של הפרעות קליטה ממדינות שכנות (אינברסיית רום למי שמכיר) עזרה מאד לכבלים בישראל ואח"כ ליס לצבור כמות מנויים מאד גדולה. רבים פשוט התייאשו מאנטנות על הגג שסיפקו במקרים רבים תמונה גרועה עם צל.

כל זה אמור להפתר עכשיו. החבילה החינמית היא סוג של פתרון לאזרחים שלא מעוניינים לשלם למעלה מ 2000 ש"ח לשנה ליס או הוט ויש רבים כאלה.

איפה הבעיה? מול השידור הדיגיטלי הקרקעי עומדות יס והוט, שיעשו כל דבר כדי למנוע מאזרחים להנתק מהם. לעומת זאת לשידור הדיגיטלי הקרקעי אין ממש אבא אחראי שידחוף אותו למודעות, יפרסם על קיומו וידאג ליחסי ציבור נאותים. הרי ברור שאילו הייתה פה חברה מסחרית מאחורי השידור הזה כבר היו מסבסדים את הממירים, פורסים את זה ל 30 תשלומים ומחלקים סוכריות. ברור גם שחבילה של 5 ערוצים, שמתוכם 2 אינם נצפים כלל (33, 99) היא חבילה מאד לא אטרקטיבית ואם היה כאן מישהו שאיכפת לו היו מוספים לפחות את ערוצים 9 21, 24 ואולי עוד כמה.

נראה מה יהיה, אבל זה מתחיל לא טוב...
thestalker
תותח על
תותח על
Been thanked: 5 פעמים

שליחה על ידי thestalker »

רגע (MAX2003) לך אין גם כבלים וגם לווין? עד כמה שהיבנתי יש לך את שנייהם
יש לי 1.8 ממונעת מ30W עד 42E
ממיר עם מנוי חוקי ל CSAT
DREAMBOX 7080 HD 2X DVBS2 1X DVBT
shachar
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי shachar »

max2003 @ 26/7/2009, 20:34 כתב: הרי ברור שאילו הייתה פה חברה מסחרית מאחורי השידור הזה כבר היו מסבסדים את הממירים, פורסים את זה ל 30 תשלומים ומחלקים סוכריות.
היום התפרסם בעיתון ישראל היום ממיר KONKA למכירה ב-24 תשלום של 16 ש"ח, סה"כ 384 ש"ח.
סמל אישי של משתמש
זורו44
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי זורו44 »

בסוף יחלקו בסופרמרקט על כל קניה מעל סכום מסוים של מוצרי אלקטרוניקה
את הממיר שהמחיר רק הולך ויורד.אפילו בתור אטרקציה טכנולוגית או בחינם
אין לי מה לעשות איתו.כמה זוגות עינים יש לבן אנוש כשכל השפע של הערוצים
בין בתשלום או חינם,וכמה אפשר לצפות בטמבלוויזיה.? [מחשב]
סמל אישי של משתמש
IttaiM
תותח על
תותח על

שליחה על ידי IttaiM »

אתמול היה אייטם אוהד ב"מהיום למחר" בערוץ 1.
דיברו מצד אחד על כך שנתח הצפייה ערוצי הנישה בקרב צופי הוט/יס הוא כ-65%.

בנוסף דיברו על כך שאין פרסום, כיוון שאין גוף מסחרי שידחוף את זה, למעט היבואנים.

הסוכריייה הייתה בסיום, עם דיווח על מיזם של פרטנר לשילוב בין ממיר DVB-T לרשת האינטרנט ולהארד-דיסק.
מעין מדיה-סטרימר, DVR וממיר משולב על ה-ISP של פרטנר.
כל מקום הוא במרחק הליכה. אם יש לך את הזמן
ezra6666
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי ezra6666 »

הכתבה לא ידידות מסיבה פשוטה.
הבעלים של הוט אליעזר פישמן מחזיק 30 אחוז מידיעות אחרונות!
שיטת השקשוקה בישראל עובדת בשיא העצמה.
האם התשובה מובנת? או צריך הסבר נוסף?

שיהיה לנו רק טוב
My Daily Prayer: Oh Lord, Help Me This Day To Keep
My Long Nose Out Of Other's People's Business
סמל אישי של משתמש
moss81
תותח על
תותח על

שליחה על ידי moss81 »

ezra6666 תודה על ההבהרה עכשיו הכל מובן מאוד וברור :)
סמל אישי של משתמש
ahgi
תותח על
תותח על
Has thanked: 29 פעמים

שליחה על ידי ahgi »

צפוי פירסום הסברתי של הרשות השניה בתקשורת החל מיום א הקרוב (לפי מקורות בכירים)

בגלל שאין גוף מסחרי שעומד מאחורי מערך השידורים האלו אין דרך למנף את הנושא לידיעת הציבור הרחב

המהפכה הגדולה תגיע כשגיעו ממרי IPTVממירי אינטרנט עם שידור קרקעי דיגיטלי מובנה
אז תהיה נהירה לטכנולוגיה החדשה

הממיר מאפשר גלישה באינטרנט ע"י השלט
ועוקף את חוקי הרגולוטר הישראלי כך שאין השפעה ממשלתית על השידור

לדוגמא:
שידור ספורט - לא חייבים לשלם לזכין הישראלי אלא האמצעות ממיר זה גולשים לאתר בעל זכיות שידור בחול
ללא תשלום כמובן |כן|
החסרון פרסומות השפה זרה :P

ימים יגידו
יהיה טוב  |hello|
מילה טובה לא עולה כסף
סמל אישי של משתמש
moss81
תותח על
תותח על

שליחה על ידי moss81 »

הלוואי בקרוב בימנו
סמל אישי של משתמש
nira
אחלה חבר
אחלה חבר

שליחה על ידי nira »

prince_amir @ 25/7/2009, 10:00 כתב:

היתרון היחידי שהוא מציין הוא רק החסכון הכספי לאנשים מסכנים, דתים ואלו שאינם רואים טלווזיה או אלו ששונאים את HOTYES
סוף כול סוף חוק שעוזר לחלשים, )למרות שהצביעו ביבי חחחחחחח......
תודה מראש
ניר א.
סמל אישי של משתמש
ahgi
תותח על
תותח על
Has thanked: 29 פעמים

שליחה על ידי ahgi »

moss81 @ 31/7/2009, 17:25 כתב: הלוואי בקרוב בימנו
ענין של חודשים
הממיר יעלה בערך כ 900 שקלים לפי פירסומים של היזמים (בוזי בוקס וכו)

לדעתי הכל ענין של תמיכה במוצר
רק כך נקבע עתידו של מוצר מוצלח |כן|
מילה טובה לא עולה כסף
שלח תגובה