מד שדה

כל השאלות והדיונים על לווינים, ציוד קליטה, ממירים, ערוצים חדשים, כרטיסי לווין, קידודים ועוד.....
נעול
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק
Been thanked: 6 פעמים

מד שדה

שליחה על ידי הטכנאי- קרמר »

שלום
באתרי מכירות . ניתן להשיג מדי שדה בסכומים מצחיקם . ב320 ש"ח . מד שדה משוכלל כולם ספקטרום . יש גם יותר זולים
האים באמת המדי שדה האלה שווים משהוא ?? מישהוא רכש אותם
תודה לעונים
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

Re: מד שדה

שליחה על ידי Sys_Admin »

הטכנאי- קרמר כתב: 06 יולי 2022, 14:38 שלום
באתרי מכירות . ניתן להשיג מדי שדה בסכומים מצחיקם . ב320 ש"ח . מד שדה משוכלל כולם ספקטרום . יש גם יותר זולים
האים באמת המדי שדה האלה שווים משהוא ?? מישהוא רכש אותם
תודה לעונים
לשאלה זו אפשר לענות בדוגמה דומה שממחישה את התשובה: גם בחנויות שמוכרות משחקי ילדים אפשר לרכוש בסכומים מצחיקים את כלי צמ''ה משוכללים שונים. למשל כאלה:
תמונה

והם שווים בדיוק למה שהם נועדו, וזה כמשחקים שמדמים את הכלים של מבוגרים, למשל כאלה, מי שמכיר:
תמונה

כך גם כל המדי שדה משוכללים אלה מאתרי מכירות ההם, אפילו שהם "כולם ספקטרום", אבל בכאלו, בדיוק כפי שגם הצעצועים ההם מהדוגמה שהבאתי הם גם כולם דחפורים של caterpillar ועם כף מתכווננת, ועם זחלים שמסתובבים, ועם מזכו''ם, אבל מפלסטיק :D , ועם מוטות היגוי משוכללים, אבל עדיין בשני המקרים מדובר על צעצועים ששווים רק כמשחקים לילדים בארגז חול.
וכל בן אדם מבוגר אמור להבין את זה לבד.
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

לפי התגובה שלך . אפשר לחשוב . שאני רוצה לכוון טיל מאירן שיפגע בבתי הזיקוק בחיפה . וצריך ציוד יקר ומדוייק
ראיתי מתקינים שמכוונים צלחת עים ממיר וtv שחור לבן על הגג . והעבודה יוצא מעולה
ראיתי מתקינים שמכוונים צלחת עים מד שדה סאט לוקס אנלוגי כמו שיש לי שנים. והתוצאה יוצאת מעולה .
אז שאלתי איך המדשדה הזה כולו עולה 300 ש"ח . אים מישהוא קנה . התגבובה שלך דבילית .
מי שקונה מד שדה ב5 אלף ש"ח . רק לכוון צלחת לניל סאת . או להוט בירד . הוא אידיות גמור . כי לכוון צלחת . מספיק TV ציבעונית 14' ווממיר על הגג . כך אני היתחלתי את ההתקנות . והתוצאה הייתה מעולה . וחשבון הבנק תפח . ביגלל המישקל של הציוד . קניתי טאט לוקס .
כך שהתגובה שלך מרSYS דבילית . בימקום לנתח את הנתונים . אתה בזבל את הפורום .
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

מר SYS אולי שכחתה כי ליפני 10-15 שנה tV שטוחה עיפo רזולוציה 480 DP עלתה 20 אלף ש"ח . וראו רק תמונה בגודל 42'
היום TV שעולה רק 1000 ש"ח . היא 4K ! מיני מחשב יש בה! . וגודלה 50' . אז למה מד שה שעלה פעם 5 אלף ש"ח. המחיר שלו היום 320 ש"ח . הסינים מסוגלים להכול
ליפניי שתיכתוב תגובה בפעם הבא . שתה כוס מים קרים. אז תיכתוב יותר בהיגיון
ומישקל הטלויזיה ירד מ20 קליו לאחד וחציא קילו . והתמונה ניראה ב4K ניפלא . וכול זה ב1000 ש"ח
אז מה זה ליבנות מד שדה בשביל הסינים
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר
Has thanked: 9 פעמים
Been thanked: 42 פעמים

שליחה על ידי י א »

ציוד מקצועי נשאר יקר.
כל טוב ובריאות לכל באי הפורום..
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

י א כתב: 10 יולי 2022, 21:40 ציוד מקצועי נשאר יקר.
אדון מנהל לא צודק .
אולי אדוני ידגים מד שדה מיקצועי . לכיוון צלחת . במד שדה לא ציקצועי . לכיוון צלחת . ומה יהיו התוצאוך כך או כך . מחכה להסבר
תודה המנהל
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

משאיר ל סיס לענות תשובה מלומדת מקצועית
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

אבל סיס מיתפךסף . בימקום שיענה לגופו של עניין. עונה לגופו של אדם
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

אדון מנהל
אתה מזכיר לי מיקרה . אצלנו בחיפה יש חנות שמוכרת גם ציוד למחשב . כול מיני לוחות אם. יום אחד ניכנסתי לחהות . המוכר מראה לי לוח אם ואומר אתה רואה . קניתי את הלוח הזה באלפיים ש"ח . ליפני 3 שנים על מנת לימכור אותו. היום הלוח הזה לא שווה כלום. וריסק אותו לידי מעצבים
כך גם ציוד יקר שעלה אלפי שקלים. ניתן להשיג אותו בכמה מאות שקלים . ויותר משוכלל .
ראה מקלט לוויני שעולה 100 ש"ח . יש לו גם HI FI . יש יוטיוב . ועוד דברים שאני לא מבין אותם. וקטן כמו קופסת סיגריות
אדון מנהל. לא ניתן לעצור את הקידמה . כך הייה בימיי הבניים. וכך יהייה במאה ה21
קייץ נעים לכולם
pazitush
אחלה חבר
אחלה חבר
Has thanked: 24 פעמים
Been thanked: 1 פעם

שליחה על ידי pazitush »

שכל אחד ישתמש בציוד שמתאים לצרכיו !
חובב שמעדיף לחסוך והציוד לא משמש אותו מדי יום, יעדיף שלא להשקיע בציוד יקר, ואם עיתותיו בידיו, "ישחק" עד שישיג תוצאות מיטביות..
טכנאי מקצועי, מן הסתם, יעדיף (במידה ועומדים לרשותו האמצעים) להשקיע בציוד שייתן לו את הנתונים המיטביים בזמן העבודה הקצר ביותר (זמן זה כסף..)
זו כל התורה על רגל אחת . בלי התנצחויות מיותרות....
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

הטכנאי- קרמר כתב: 11 יולי 2022, 14:55
אדון מנהל
אתה מזכיר לי מיקרה . אצלנו בחיפה יש חנות שמוכרת גם ציוד למחשב . כול מיני לוחות אם. יום אחד ניכנסתי לחהות . המוכר מראה לי לוח אם ואומר אתה רואה . קניתי את הלוח הזה באלפיים ש"ח . ליפני 3 שנים על מנת לימכור אותו. היום הלוח הזה לא שווה כלום. וריסק אותו לידי מעצבים
כך גם ציוד יקר שעלה אלפי שקלים. ניתן להשיג אותו בכמה מאות שקלים . ויותר משוכלל .
ראה מקלט לוויני שעולה 100 ש"ח . יש לו גם HI FI . יש יוטיוב . ועוד דברים שאני לא מבין אותם. וקטן כמו קופסת סיגריות
אדון מנהל. לא ניתן לעצור את הקידמה . כך הייה בימיי הבניים. וכך יהייה במאה ה21
קייץ נעים לכולם
אני לא דיברתי על מכשיר מקצועי מלפני שנים אלא על מכשיר מקצועי עדכני והחברות שמיצרות את הצבד"ים האלה רוצים להבדיל את עצמם מהיצרנים הסינים שלציוד שלהם אתה מתכוון.

אבל מאחר שאני אישית לא קונה את הציוד הזה אני משאיר את השאלה לאנשים שעובדים מקצועית עם הציוד הזה לענות.
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

גם הסינים יודעים ליבנות ציוד מיקצועי . השאלה מה מזמין היבואן? על מנת שיצליח לימכור בתחרות שיש בשוק . כי כולם מחפשים בזול .
מתקין ערבי .יש לו פטור מימסים . עמודים בונים בעזה . לא מגולבן . אז מחיר צלחת עומד על 40 % מיתקין יהודי . והרוב היהודי מתקין אצל ערבי את הצלחות . העיקר שיהייה זול .
היום הטכנולוגיה כול כך מפותחת . שציוד מיקצועי . כימעט זהה לציוד רגיל .
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

pazitush כתב: 11 יולי 2022, 17:08 שכל אחד ישתמש בציוד שמתאים לצרכיו !
חובב שמעדיף לחסוך והציוד לא משמש אותו מדי יום, יעדיף שלא להשקיע בציוד יקר, ואם עיתותיו בידיו, "ישחק" עד שישיג תוצאות מיטביות..
טכנאי מקצועי, מן הסתם, יעדיף (במידה ועומדים לרשותו האמצעים) להשקיע בציוד שייתן לו את הנתונים המיטביים בזמן העבודה הקצר ביותר (זמן זה כסף..)
זו כל התורה על רגל אחת . בלי התנצחויות מיותרות....
תן דוגמה
1. מתקין שיש לו מד שדה איטלקי ב6 אלף ש"ח מכוון צלחת להוט בריד
2. מתקין שיש לו על הגג ממיר וTV ציבעונית . ומכוון להוט בירד

מה ההבדל בתוצאה ? פרט הסבר . או בדרך של הכיוון . פרט בנתונים טכניים .
סמל אישי של משתמש
Sys_Admin
תותח על
תותח על
Been thanked: 31 פעמים

שליחה על ידי Sys_Admin »

י א כתב: 11 יולי 2022, 13:37 משאיר ל סיס לענות תשובה מלומדת מקצועית
ניסיון של שנים רבות היה צריך ללמד אותנו שגם, אם אני אנסה להסביר לקרמר ( שמשום מה מכנה את עצמו "הטכנאי" :lol: , למרות שהוא לא מצליח להפנים גם את הדברים שאמורים להיות מובנים גם לעוזר מתקין ) כל דבר טכני הכי פשוט, אז זה לא יעזור לו מאומה והוא לא רק שלא יבין מההסבר זה כלום ושום דבר, אלה שגם יתחיל לספר לנו כאן על דברים שלא קשורים לכלום, כמו על טלוויזיות מעץ מלא, על זה שהיו פעם שידורים בשחור לבן, ואפילו גם יגרור לנו לכאן את גזרי עיתונים משנות התשעים על זה איך תפסו אותו עוסק בפירטיות ובשוטטות ועל זה שאיך לקחו לו את כל הגרוטאות שהוא השתמש בהם לכבלים פירטיים.

אבל בכל זאת אנסה עוד פעם אחד.
לצורך של כיוון של אנטנה ללוויין כלשהו נדרש שהצב''ד יכלול את רכיב של Spectrum Analyzer אמיתי ולא מדמה של תכונה זו, כפי שזה קיים בצעצועים סיניים.
רק הרכיבי דגימה ועיבוד של Spectrum Analyzer עולים הרבה יותר מאלף דולר. ובלי זה כמובן לא ניתן לכוון לא cross polarization של LNB, לא לזהות את מקור של ההפרעות, אם קיימות ולא איך להימנע מהן ולא לבצע דברים אחרים שה Spectrum Analyzer נדרש לשבילם. ובעשור וחצי אחרונים שעברו לשיטות אפנון של DVB-S2, אז הרכיב זה של Spectrum Analyzer צריך לתמוך בכושר הפרדה ספקטרלי הרבה יותר גבוהה, דבר שמייקר אותו עוד יותר.

גם, אם ניזכר בכך שבשניים וחצי עשורים אחרונים בכל צב''ד נדרש שיהיה גם רכיב דגימה וניתוח בחומרה של iq constellation ולא למדמה את הפעילות שלו, כפי שקיים בצעצועים סיניים. גם רכיב זה בלבד עולה כמה אלפי דולרים טובים. וגם ללא שקיים בצב''ד רכיב זה, טכנאי לא יכול לזהות את הסוג של תקלה שיכולה לנבוע למשל ממגבר שנכנס לרוויה, חוסר ליניאריות שלו או את רעש מופע שלו. גם ללא שהטכנאי יכול לבחון את הדברים אלה שהניתוח של iq constellation מספק לו האפשרות היחידה שנשארת לו היא רק לרוץ סתם ולהחליף על עיוור, ללא שום סיבה וללא שום תועלת את חלקים של מערכת אנטנה, גם, אם הם תקינים לגמרי ואחרי שהוא בזבז ציוד מיותר ושרף שעות על גבי שעות גם לנסות לחייב על כך את הלקוח.

כמובן גם אפשר להוסיף את הצורך בכך שיהיה בצב''ד גם רכיב שבודק, מנתח ומזהה את החזרות ומציג אותן בצורה גרפית, אחרת גם בהתקנות של אנטנות לצורך של שידורים קרקעיים לא ניתן יהיה לבצע בצורה תקינה ולא ניתן יהיה לפתור את הבעיה זו, אם בכלל אין איך לזהות אותה. גם רכיב חומרה זה שצריך להיות בצב''ד עולה כמה אלפי דולרים וגם הוא לא קיים בצעצועים סיניים עלומי שם.

ואפשר להוסיף עוד ועוד הסברים פשוטים על מה צריך להיות בתוך המכשיר בדיקה של טכנאי שעוסק בהתקנות ובתיקונים של מערכות אנטנות לקליטה של שידורי טלוויזיה ומה לא יכול להיות קיים בהגדרה בצעצועים שמדמים את מכשירי בדיקה אלה, אבל לקרמר כל ההסברים אלה יהיה מובנים כמו שהם נכתבו בסינית מסורתית או במנדרינית. :lol:

ואחרי זה הוא כהרגלו יספר לנו שכל השוק מת, מבלי שהוא מבין, גם אחרי הסבירו לו את זה כבר מספר פעמים את הנקודה שבשבילו השוק מת בגלל שאין לו שום אפשרות להיכנס לשוק זה, מכיוון שאין לו לא את הידע המינימלי הנדרש ולא את הכלים הנדרשים לעסוק בעבודה זו.
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

קרמר - שאלת וקיבלת תשובות ובמיוחד את התשובה המלומדת של סיס.

אני מקווה שתסתפק בזה ולא תתחיל להגיב באופן פוגעני.

רק תגובה עינינית ומקצועית תתקבל. כול דבר אחר ימחק.
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

אדון מנהל . שאלה לי אלך . אבל תענה ביושר
מי מיכול המתקינים שלך . שיש לך בעסק . ויש לך הרבה מתקינים
מישתמש לכיוון צלחת . במד שדה יותר משוכלל מסאט לוקס כמוני . נכון שאין ???
אני שאלתי בסך הכול . מי מישתמש במד שדה שמוכרים אצל עלי אספרס ?
אף גולש לא כתב אני .
זה אומר שרובם מישתמשים עים סאט לוקס . או ממיר +TV
ההבסר של מק סיס הוא טוב מאוד . אבל זה מתאים לכיוון המחשב של בסיס טילים . בפנטגון / או לכוון צלחת לקליטת אותות מהחלל בצלחות בקוטר 30 מטר . אני אף פעם לא טענתי שההסברים של מר סיס . לא נכונים . אבל הם לא מתאימים לפורום הזה . אלה לפורום קליטה מצלחות חלל
ולא לכיוון צלחת עים lnb אחד . שהרבה אין מה לכוון מעבר מעט ימינה . מאט שמולא.
שבת שלום ומבורך לכולם . תם ונישלם השירשור
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

רצית תשובה ביושר:

תיאור העבודה שלך בכיוון צלחות קליטה מראה שאתה באמת חובבן שאינו שונה מכול אדם שרוצה לעלות לגג לכוון את הצלחת שלו קצת יותר טוב.

מתקין צלחות מקצועי לא ידבר כמוך.

מה תעשה אם לקוח שלך יתלונן שיש לו פיקסלים בתמונה שמופיע לכמה שניות כל דקה? איך תבין מה הבעיה ואיך לסדר?

בקיצור, ביושר - אל תביך את עצמך ורד מהנושא.
הטכנאי- קרמר
חבר ותיק
חבר ותיק

אני מיתיעץ עים העורך דין . אים אפשר ליתבוע אותך. על הוצאת דיבה . שכיתה אותי חובבן .
מחקתה את האמת . תיתביש לך . אין דבר יש אלוהים בשמיים . שמעניש אנשים כאלה . ימים יגידו מי צודק !!!!
pazitush
אחלה חבר
אחלה חבר
Has thanked: 24 פעמים
Been thanked: 1 פעם

שליחה על ידי pazitush »

"מי שמשתתק ראשון בויכוח ראוי יותר לשבח........................"
סמל אישי של משתמש
י א
מנהל אתר
מנהל אתר

שליחה על ידי י א »

הטכנאי- קרמר כתב: 15 יולי 2022, 11:23 אני מיתיעץ עים העורך דין . אים אפשר ליתבוע אותך. על הוצאת דיבה . שכיתה אותי חובבן .
מחקתה את האמת . תיתביש לך . אין דבר יש אלוהים בשמיים . שמעניש אנשים כאלה . ימים יגידו מי צודק !!!!
רצית תשובה ביושר - תתמודד איתה.
נעול